Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Ľudia zbombardovali Horizon Forbidden West: Burning Shores negatívnymi recenziami

Dôvodom sú LGBT postavy v hre.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Forbidden West Burning Shores LGBT

Horizon Forbidden West: Burning Shores je absolútne fantastické DLC, ktoré by si mal zahrať azda každý majiteľ pôvodnej hry na PlayStation 5. Uplynulé dni hrou prechádza aj Marek a našu recenziu si budete môcť prečítať už čoskoro. 

Celkovo je DLC dobre prijaté aj medzi kritikmi. Horizon Forbidden West: Burning Shores totiž prináša azda ešte krajšiu grafiku, rozsiahly príbeh, nové postavy, či možnosť vyletieť do výšin na krídlach robotických dinosaurov. 

Horizon Forbidden West Burning Shores screenshot 2

Horizon Forbidden West: Burning Shores dostal launch trailer

Hráči bombardujú Burning Shores negatívnymi recenziami pre LGBT postavy

Hoci recenzentom sa toto príbehové rozšírenie v zásade páči, hráči ho prijali extrémne kriticky. Až tak, že na Metacritic hru zbombardovali negatívnymi recenziami a jej hodnotenie zrazili na 2.7/10. A nie je to len pár recenzií, k dnešnému dňu je tam viac ako 700 negatívnych recenzií a len 240 pozitívnych. 

Dôvody budú obsahovať spoilery z hry, takže ak sa im chcete vyhnúť, ďalej nečítajte. 

Vývojári z Guerilla Games sa totiž rozhodli, že z Aloy bude lesbička. Svoje city prejavila v Burning Shores vôbec po prvý krát v sérii. Kto hral obe hry vie, že k mužom sa vždy správala odmerane, alebo len kamarátsky. Mnoho ľudí ju teda považovalo za asexuála alebo človeka, ktorý vzťahy absolútne nerieši. 

Avšak prvá postava, ktorú Aloy v sérii pobozkala, je žena. Ide o novú postavu v DLC Burning Shores, je ňou Seyka. Hráči majú možnosť odmietnuť bozk, avšak odpoveď Aloy smeruje k tomu, že na to ešte nie je pripravená, nie že by odmietala tento vzťah. 

Guerilla Games teda oficiálne potvrdili sexualitu veľmi obľúbenej postavy Aloy. A práve toto nahnevalo obrovské množstvo hráčov, ktorí nakoniec zanechali na Metacritic stovky negatívnych hodnotení. 

Niektorým hráčom LGBT propaganda vadí tak, že DLC hrať proste nebudú

Z komentárov je jasné, že niektorí hráči považujú lesbický vzťach herných postáv za ďalšiu woke LGBT propagandu. Niektorí uprimne napísali, že ich to mrzí, že ich obľúbená postava je LGBT, iní vyslovene útočili na propagandu vývojárov. Tu je niekoľko z negatívnych hodnotení:

  • Ďalšia hra zničená gay agendou, načo? Ľudia sa chcú len baviť, nie byť indoktrinovaní. Spoločnosť Sony by mala byť opatrná, pretože mnohým značkám uškodilo, keď brali agendu vynútenú obchodom za prioritu. Už si nikdy nekúpim hru Horizon.
  • Nudný, milostný príbeh je tu len preto, aby vám vtlačil LGBT agendu do tváre, len ďalší woke výstrel do steny.
  • Veľmi nešťastné rozhodnutie od Guerrilly, práve ste zničili skvelú postavu a hru, ktorú ľudia milujú, prečo to musíte komplikovať s LGBT? Zlomilo mi to srdce a rozhodol som sa prestať hrať hru a budúce hry vyvinuté Guerrilla od dnes
  • Odmietam kupovať toto DLC a budúce hry tejto značky, urobili ste z Aloy lezbu, len aby ste potešili LGBT agendu. Aloy v predchádzajúcich hrách nikdy nevykazovala známky toho, že by bola LGBT. Príbeh DLC slúži len na to, aby nová LGBT postava vytvorila romantický pár s Aloy...
  • Dali si lesbickú zoznamku len preto, aby potešili woke kultúru. Aloy nikdy neprejavila známky toho, že je lesbička. Ďakujem, pretože som si kvôli tomu nekúpil DLC a ušetril peniaze. Pre mňa franšíza zomrela.
  • Zabili ste značku pre mnohých ľudí tým, že ste z Aloy, postavy, ktorú tak veľa ľudí milovalo a oceňovalo, urobili lesbičku. Už sa za ňu nemôžem hrať bez toho, aby som ňou nebol znechutený. Skvelá práca Guerrilla, podarilo sa ti zničiť jednu z najlepších franšíz, akú som kedy hral.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (3)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom O titul hry roka tento rok zabojuje aj mačacia adventúra Stray

O titul hry roka tento rok zabojuje aj mačacia adventúra Stray

Pri všetkých tých odkladoch sa čomu ani vlastne nie je diviť...

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Recenzie Horizon Forbidden West - tesne pod 90

Recenzie Horizon Forbidden West - tesne pod 90

Dnes padlo embargo na očakávaný sequel.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Horizon Forbidden West ukázaný v 14-minútovej gameplay ukážke z PS5

Horizon Forbidden West ukázaný v 14-minútovej gameplay ukážke z PS5

Vývojári predstavili nové fičúry v hre Horizon Forbidden West.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Prvý PS5 bundle ohlásený

Prvý PS5 bundle ohlásený

Bude obsahovať Horizon Forbidden West

Najpopulárnejšie hry