Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Hackerská skupina tvrdí, že nabúrali všetky systémy Sony

Ukradli množstvo údajov, ktoré sú na predaj.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sony logo

Sony podľa informácií čelilo ďalšiemu útoku a aj v tomto prípade mal byť úspešný. Hackerská skupina Ransomed.vc tvrdí, že nabúrala všetky systémy Sony a ukradla zo siete veľké množstvo údajov. Skupina tvrdí, že údaje sú na predaj.

Ako dôkaz poskytli na svojich stránkach screenshot internej prezentácie Sony, screenshot súborov, ktorých je viac ako 6000 a tiež niektoré Java súbory. Celkovo však ide len o nejaké logy a záznamy, nie o nejaké vývojárske buildy alebo databázy.

Hackeri ponúkajú tieto súbory na predaj do 28.9.2023. Ak sa po tomto dátume nenájde kupca, súbory zverejnia. Ransomed.vc je podľa všetkého nie len hackerská skupina, ale ponúkajú aj svoje služby v boji proti kyberzločinu. Hacknutie Sony tak môže slúžiť aj ako reklama. Ich postupy sú vraj v súlade s GDPR a so zákonmi.

Sony v minulosti čelilo hneď niekoľkým útokom, ktoré dokázali vyradiť sieť ich služieb na niekoľko dní. Počas Vianoc v roku 2014 hackeri dokázali totálne zhodiť sieť PlayStation Network, vďaka čomu nemohli hráči využívať služby na PlayStatione niekoľko dní. V roku 2011 z PlayStation Network dokázali hackeri ukradnúť údaje k 77 miliónom herných účtov, následne boli služby PSN vypnuté 23 dní.

STALKER 2 Screnshot 3

Hackeri zverejnili dev build hry STALKER 2

GTA 6 Screenshot 17

Rockstar mal hacknúť ten istý 16-ročný chalan, čo hackol Nvidiu, Ubisoft a Microsoft

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry