Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Helldivers 2 je najrýchlejšie predávanou PlayStation hrou v histórii, PS5 atakuje 60 miliónovú hranicu

Sony ohlásilo svoje finančné výsledky. Poďakovať sa môžu vývojárom Helldivers 2.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Helldivers II Game Wallpaper

Spoločnosť Sony ohlásila svoje finančné zisky a tak vieme, ako sa darilo jej hernej divízii.

Vďaka tomu sme sa dozvedeli, že Helldivers 2 je najrýchlejšie predávanou PlayStation hrou v histórii. Hra za prvých 12 týždňov predala 12 miliónov kusov. To je viac, ako koncom roka God of War Ragnarök. Ten za 10 týždňov predal 11 miliónov kópii. Treba však povedať, že Helldivers 2 ťažia z toho, že hra vyšla naraz na PC aj PlayStation 5.

Za uplynulý fiškálny rok firma expedovala 20.8 milióna konzol PlayStation 5, čo v podstate spĺňa ich odhadovaných 21 miliónov. Pôvodne chceli expedovať až 25 miliónov konzol, svoj odhad však upravili vo Februári.

Helldivers 2 Steam PSN

Všetko, čo treba vedieť o kauze Helldivers 2 s PSN účtom na PC

Celkovo firma do obchodov dodala už 59.3 milióna konzol PlayStation 5. Konzola sa v podstate predáva tak isto rýchlo, ako svojho času PlayStation 4 (60 miliónov).

Sony môže byť s uplynulým rokom pre PlayStation spokojné. Tržby medziročne narástli o 17 percent, na 4,26 bilióna jenov. Narástol aj predaj hier (PS4 a PS5), medziročne o 22.2 milióna, na úroveň 286.4 milióna. Z toho až 70 percent sa predalo digitálne.

Nárast zaznamenala aj PlayStation Network. Tá mala 118 miliónov mesačne aktívnych používateľov, čo predstavuje medziročný nárast o 10 miliónov. Avšak, oproti "vianočnému" kvartálu ide o pokles, keďže vtedy PSN malo až 123 miliónov aktívnych používateľov.

PS Plus hry Maj Kveten 2024

Toto sú PS Plus hry na Máj / Květen 2024

Square Enix Logo Wallpaper

Square Enix končí s exkluzivitami na PlayStation

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry