Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Creative Sound Blaster Katana V2X Recenzia

Herný soundbar Creative Sound Blaster Katana V2X - Recenzia

Menšia verzia nadupaného soundbaru Katana V2 od Creative.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Len nedávno sa mi pod ruky dostal špičkový herný soundbar od Creative s názvom Sound Blaster Katana V2, ktorý dokázal aj v mojej izbe vyčariť zvuk ako v kine. Nie každý je však ochotný vysoliť 350 eur, aj keď nepopieram, že soundbar si v našej recenzii rozhodne obhájil kvality, aj cenovku.

Firma nám však ponúka ešte novšiu revíziu tohto parádneho soundbaru a to v podobe Sound Blaster Katana V2X. Je takmer o 50 eur lacnejší a o niečo menší, ako pôvodná verzia V2, ale zachováva si prakticky rovnaké kvality. Čo sa zvuku týka, spracovania ale aj podpory rôznych zariadení. V dnešnej recenzii sa na soundbar rýchlo pozrieme.

Creative Sound Blaster Katana V2X si zachováva kvality pôvodnej verzie

Ak si prečítate moju pôvodnú recenziu na verziu V2, prakticky máte prehľad o tom, čo od soundbaru očakávať. V balení sa nachádza prakticky to isté - soundbar, oddelený subwoover, množstvo kabeláže v samostatných sáčkoch, nechýba optický kábel, brackety na upevnenie na stenu ale aj diaľkový ovládač. Ani v tomto prípade mi Creative k diaľkovému ovládaču nepribalil baterky, čo je škoda, stojí to pár eur a zákazníka rozhodne poteší.

Už na prvý pohľad je jasné, že soundbar je o niečo menší, do očí vám bude biť najmä subwoofer. Ten je trochu užší od pôvodnej verzie, má len 116mm, predchodca má 150mm. Čakal som, že aj samotný soundbar bude kratší, ale tu Creative už nechcelo robiť kompromis. Ja si skôr myslím, že ten pôvodný subwoofer bol predimenzovaný, mal 60W, teraz má 40W.

Soundbar má však mierne iný dizajn, čo si všimnete pri pohľadu zboku. A tiež sa zmenila povrchová úprava na vrchu. Predtým vyzerala ako hliník, teraz je to len matný plast, ktorý sa viac podobá na plast subwoofera. Ako celok vyzerá stále mohutne, línie sú elegantné a na stole vyzerá parádne, hlavne s RGB podsvietením.

Jednoduché pripojenie a množstvo podporovaných zariadení

Soundbar som k TV bez váhania pripojil optickým káblom, následne do siete a subwoofer som pripojil samostatným káblom do soundbaru. Pripojenie k akémukoľvek zariadeniu je jednoduché a máte na výber kopec možností. Treba si však naštudovať, aké pripojenie je vhodné pre ktoré zariadenie a funkcie.

Čo mi vyslovene vadí, je veľký feritový valček (tlmivka) tesne pri konci napájacieho konektora. Nech sa snažím káble akokoľvek schovať, tento prvok kábla bude vždy biť do očí.

Každopádne, pripojiteľnosť k mnohým zariadeniam je jedným z hlavných ťahákov soundbaru Sound Blaster Katana V2X. Pre analógové prehrávanie tu máte klasický 3,5mm jack, k soundbaru sa môžete napojiť aj cez Bluetooth (napríklad mobilom), 5.1 kanálový zvuk si užijete pripojením cez USB k PC, Mac OS, PS4 alebo PS5 a Dolby Audio 5.1 dosiahnete pripojením cez HDMI-ARC. Funguje prakticky na každej konzole, s každou telkou aj mobilom.

Pre ovládanie RGB podsvietenia, výber režimov zvuku, nejaký ten tuning alebo funkciu SXFI je nutné si nainštalovať buď mobilnú appku a ovládať soundbar cez Bluetooth, alebo priamo na PC s pripojením cez Bluetooth. Množstvo týchto funkcií viete nastaviť aj cez pribalený diaľkový ovládač.

Skutočný priestorový zvuk a hlboké basy

Sound Blaster Katana V2X rozhodne v ničom nezaostáva za Katana V2. Vďaka Dolby Audio, výkonu až 90W a priestorovému zvuku Super X-Fi od Creative, sa budete cítiť ako v kine. Musím aj v tomto prípade pochváliť fantastickú reprodukciu výšok aj hlboké basy. Soundbar hrá skutočne parádne a tak silno, že som využil sotva 20% jeho hlasitosti.

Aj v tomto prípade sa potvrdilo, že Creative tvorí excelentné zvukové zariadenia a Sound Blaster Katana V2X vás rozhodne nesklame. Hoci výraznou zmenou prešiel prakticky len soundbar, výrobca skresal cenu soundbaru o takmer 50 eur, pričom si zachoval všetky pozitíva pôvodnej verzia V2. Rozhodne odporúčame.

Creative Sound Blaster Katana V2X

Dizajn

★★★★★

Výkon

★★★★★

Možnosti a kompatibilita

★★★★★

Verdikt

Excelentný herný soundbar Creative Sound Blaster Katana V2X si zachoval kvality predchodcu, akurát v trochu menšej podobe a nižšej cene. Fantastický zvuk dopĺňa nádherný dizajn a RGB podsvietenie.

5.0

★★★★★

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený