Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Hogwarts Legacy ukázalo gameplay

Prvé zábery z hry predstavilo Hogwarts Legacy na State of Play.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Hogwards-Legacy-State-of-Play

Pripravovaná AAA hra zo sveta Harryho Pottera sa vôbec po prvý krát predviedla gameplay v 15 minútovej ukážke. Tu predviedli prichádzajúce mechaniky a ukázali svet, ktorý budete mať možnosť preskúmať.

Pokiaľ nemáte čas pozerať ukážku tak som si dovolil zhrnúť tie najdôležitejšie veci predstavené na State of Play. V opačnom prípade vám prajem príjemné pozeranie ukážky.

Titulný obrázok Youtube videa

O čom hra bude?

Na začiatku hry máte možnosť upraviť vzhľad vášho čarodejníka či čarodejnice. Následne vám na hlavu umiestnia klobúk, ktorý vám pridelí jednu zo štyroch fakult (nie nebudete nútení hrať za Chrabromil ale dostupné budú všetky štyri). Aký bude mať táto voľba dosah nebolo z ukážky jasné.

Ak nechcete preskúmavať svet osamote tak sa môžete obrátiť na niektorých z vašich spolužiakov. Ak máte s nimi dobré vzťahy, môžu sa k vám pridať na vašich cestách a časom dostanete možnosť dozvedieť sa viac o ich vlastnom príbehu.

A váš príbeh? Ten sa nesie v štýle Harryho Pottera, ktorý máme všetci radi. Nie teraz nebudete mať blesk na čele a nebudete prenasledovaní Ralphom Fiennesom. Zaujímavé na vás je to že začínate štúdium čarovania ako piatak a okrem toho dokážete ovládať prastarú mágiu ktorú nechápu ani vaši profesori. A nie ste jediní, kto sa zaujíma o tento fenomén. Okrem vás je tu ešte rebélia goblinov, ktorá v spojení s niektorými ľudskými čarodejníkmi ohrozuje svet kúziel. Oni a aj nešťastná zver v okolí školy sú poškvrnení neznámou temnou mágiou.

V hre budete mať možnosť navštevovať hodiny predmetov, ktoré poznáme z filmov a kníh. Uvidíme ako tvorcovia túto mechaniku implementujú do hry a ako váš postup v hre navštevovanie hodín ovplyvní.

Prehľad mechaník

Tvorcovia predstavili súbojový systém, ktorý na prvý pohľad vyzeral veľmi ladne a výborne zapracoval do boja jednotlivé kúzla a niečo čo vyzerá ako Potterovská verzia parírovania. Je však otázne ako zvládnu tvorcovia implementovať používanie viacerých kúziel v boji a ako predídu tomu že hráči budú spamovať jedno silné kúzlo. V boji tiež budete môcť používať aj iné pomôcky ako napríklad koreň mandragory.

Hra je RPG takže budete mať možnosť vylepšovať svoju postavu investovaním do viacerých kategórií schopností a budete mať možnosť vylepšovať svoje kúzla. Skúsenosti môžete získať plnením výziev roztrúsených po svete. Toto vyzerá zaujímavo no dúfajme že to nebude jediný spôsob získavania skúseností.

Pokiaľ sa však ocitnete v... núdzi, je pre vás v hre ešte jedna miestnosť, kde budete mať možnosť vyrábať elixíry, vylepšovať si výbavu a dokonca uschovávať magické zvieratá, ktoré nachádzate na svojich dobrodružstvách.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Hogwarts Legacy je hotové, verzia pre old-gen sa však oneskorí

Hogwarts Legacy je hotové, verzia pre old-gen sa však oneskorí

Vývojári majú pre hráčov dve správy. Jednu dobrú a jednu zlú.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Vieme, kedy prídu prvé recenzie Hogwarts Legacy

Vieme, kedy prídu prvé recenzie Hogwarts Legacy

Bude to pred vydaním.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Face2Face: Prečo sa Hogwarts Legacy nevyrovná hrám ako GTA?

Face2Face: Prečo sa Hogwarts Legacy nevyrovná hrám ako GTA?

Rockstar majstrovstvo alebo Ubisoft klasika?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Objavilo sa kopec detailov o Hogwarts Legacy, zatiaľ nepotvrdených

Objavilo sa kopec detailov o Hogwarts Legacy, zatiaľ nepotvrdených

Očakávaná hra zo sveta Harry Potter.

Najpopulárnejšie hry