Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Hogwarts Legacy ukázalo gameplay

Prvé zábery z hry predstavilo Hogwarts Legacy na State of Play.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

17. Marec 2022

Hogwards-Legacy-State-of-Play

Pripravovaná AAA hra zo sveta Harryho Pottera sa vôbec po prvý krát predviedla gameplay v 15 minútovej ukážke. Tu predviedli prichádzajúce mechaniky a ukázali svet, ktorý budete mať možnosť preskúmať.

Pokiaľ nemáte čas pozerať ukážku tak som si dovolil zhrnúť tie najdôležitejšie veci predstavené na State of Play. V opačnom prípade vám prajem príjemné pozeranie ukážky.

Titulný obrázok Youtube videa

O čom hra bude?

Na začiatku hry máte možnosť upraviť vzhľad vášho čarodejníka či čarodejnice. Následne vám na hlavu umiestnia klobúk, ktorý vám pridelí jednu zo štyroch fakult (nie nebudete nútení hrať za Chrabromil ale dostupné budú všetky štyri). Aký bude mať táto voľba dosah nebolo z ukážky jasné.

Ak nechcete preskúmavať svet osamote tak sa môžete obrátiť na niektorých z vašich spolužiakov. Ak máte s nimi dobré vzťahy, môžu sa k vám pridať na vašich cestách a časom dostanete možnosť dozvedieť sa viac o ich vlastnom príbehu.

A váš príbeh? Ten sa nesie v štýle Harryho Pottera, ktorý máme všetci radi. Nie teraz nebudete mať blesk na čele a nebudete prenasledovaní Ralphom Fiennesom. Zaujímavé na vás je to že začínate štúdium čarovania ako piatak a okrem toho dokážete ovládať prastarú mágiu ktorú nechápu ani vaši profesori. A nie ste jediní, kto sa zaujíma o tento fenomén. Okrem vás je tu ešte rebélia goblinov, ktorá v spojení s niektorými ľudskými čarodejníkmi ohrozuje svet kúziel. Oni a aj nešťastná zver v okolí školy sú poškvrnení neznámou temnou mágiou.

V hre budete mať možnosť navštevovať hodiny predmetov, ktoré poznáme z filmov a kníh. Uvidíme ako tvorcovia túto mechaniku implementujú do hry a ako váš postup v hre navštevovanie hodín ovplyvní.

Prehľad mechaník

Tvorcovia predstavili súbojový systém, ktorý na prvý pohľad vyzeral veľmi ladne a výborne zapracoval do boja jednotlivé kúzla a niečo čo vyzerá ako Potterovská verzia parírovania. Je však otázne ako zvládnu tvorcovia implementovať používanie viacerých kúziel v boji a ako predídu tomu že hráči budú spamovať jedno silné kúzlo. V boji tiež budete môcť používať aj iné pomôcky ako napríklad koreň mandragory.

Hra je RPG takže budete mať možnosť vylepšovať svoju postavu investovaním do viacerých kategórií schopností a budete mať možnosť vylepšovať svoje kúzla. Skúsenosti môžete získať plnením výziev roztrúsených po svete. Toto vyzerá zaujímavo no dúfajme že to nebude jediný spôsob získavania skúseností.

Pokiaľ sa však ocitnete v... núdzi, je pre vás v hre ešte jedna miestnosť, kde budete mať možnosť vyrábať elixíry, vylepšovať si výbavu a dokonca uschovávať magické zvieratá, ktoré nachádzate na svojich dobrodružstvách.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus ide v šľapajách predchodcov a predsa vrhá tieň ďalej, ako oba diely dokopy.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Detaily PC verzie GTA V – čo pribudne nové?

Detaily PC verzie GTA V – čo pribudne nové?

Našli sme množstvo skvelých detailov, ktoré by vás mali zaujímať!

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Zberateľská edícia Hogwarts Legacy obsahuje levitujúci prútik

Zberateľská edícia Hogwarts Legacy obsahuje levitujúci prútik

Ale aj skorší prístup do hry.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Objavilo sa kopec detailov o Hogwarts Legacy, zatiaľ nepotvrdených

Objavilo sa kopec detailov o Hogwarts Legacy, zatiaľ nepotvrdených

Očakávaná hra zo sveta Harry Potter.