Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Hráči zhejtili PC verziu The Callisto Protocol

Vyšla v nehrateľnom stave.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

02. December 2022

The Callisto Protocol enemy

Bohužiaľ, tak ako sme sa na The Callisto Protocol teštili, po dnešku naša radosť opadla. Hra v recenziách získala priemerné hodnotenie len 76%, firme Krafton vďaka tomu mierne spadli akcie a PC verziu na Steame hráči zbombardovali negatívnymi recenziami. 

Za to všetko môže aj katastrofálna optimalizácia PC verzie. Ide o ďalší Unreal Engine 4 titul, ktorý svoje shadery nekompiluje naraz pri prvom spustení a kvôli tomu sa počas hry nevyhnete sekaniu a trhaniu. Vždy, keď sa na scéne objaví nový model, alebo efekt, hru spomalí výrazné trhanie. A to počas celej kampane. 

PC verzia rovnako nedokáže využiť viac jadier v procesore a ak si chcete nastaviť grafické možnosti, musíte ísť do hlavného menu. 

The Callisto Protocol na Steame ohodnotili hráči len na 32%. Svoje hodnotenie tam zanechalo už 4-tisíc ľudí. 

Väčšina z problémov sa však netýka konzolovej verzii hry a tá beží celkom v pohode. Aj keď aj na konzolách je občas vidieť nekonzistentný framerate. Technickú stránku hry do podrobna preskúmalo Digital Foundry, ich video nájdete nižšie. 

Náš vydavateľ nám zabudol zaslať kópiu na recenziu a tak sa na recenziu v tomto momente asi vykašleme a počkáme na nejaké updaty. To isté radíme aj vám, ak sa chystáte hrať PC verziu. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články