Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Hráči zhejtili PC verziu The Callisto Protocol

Vyšla v nehrateľnom stave.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
The Callisto Protocol enemy

Bohužiaľ, tak ako sme sa na The Callisto Protocol teštili, po dnešku naša radosť opadla. Hra v recenziách získala priemerné hodnotenie len 76%, firme Krafton vďaka tomu mierne spadli akcie a PC verziu na Steame hráči zbombardovali negatívnymi recenziami. 

Za to všetko môže aj katastrofálna optimalizácia PC verzie. Ide o ďalší Unreal Engine 4 titul, ktorý svoje shadery nekompiluje naraz pri prvom spustení a kvôli tomu sa počas hry nevyhnete sekaniu a trhaniu. Vždy, keď sa na scéne objaví nový model, alebo efekt, hru spomalí výrazné trhanie. A to počas celej kampane. 

PC verzia rovnako nedokáže využiť viac jadier v procesore a ak si chcete nastaviť grafické možnosti, musíte ísť do hlavného menu. 

The Callisto Protocol na Steame ohodnotili hráči len na 32%. Svoje hodnotenie tam zanechalo už 4-tisíc ľudí. 

Väčšina z problémov sa však netýka konzolovej verzii hry a tá beží celkom v pohode. Aj keď aj na konzolách je občas vidieť nekonzistentný framerate. Technickú stránku hry do podrobna preskúmalo Digital Foundry, ich video nájdete nižšie. 

Náš vydavateľ nám zabudol zaslať kópiu na recenziu a tak sa na recenziu v tomto momente asi vykašleme a počkáme na nejaké updaty. To isté radíme aj vám, ak sa chystáte hrať PC verziu. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry