Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Immortals of Aveum je prvou hrou s AMD FSR3 Frame Generation na Xboxe

Zvýšila FPS dvojnásobne.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Immortals of Aveum FSR3 Frame Generation Xbox

Immortals of Aveum je jednou z prvých AAA hier na Unreal Engine 5, ktoré vyšli minulý rok. Hoci nešlo o komerčný úspech a hra sa takmer nepredávala, určite išlo o jeden z vizuálne krajších titulov na trhu. 

Graficky náročná hra bola optimalizovaná tak hrozne, že sa jej takmer nikdy nedarilo udržať 60fps ani v performance režime. Z hry bolo však možné vyťažiť ešte viac a tak vývojári do Immortals of Aveum zapracovali technológiu AMD FSR3 s funkciou generovania snímok. 

Vďaka tomu dokázali prakticky zdvojnásobiť FPS v tejto hre na Xbox Series X. FSR3 dokázalo zo 60fps urobiť viac ako 110fps. Fukcia však nie je ešte implementovaná dokonale a počas hrania nastáva trhanie, kedy obraz zamrzne na pol sekundy. Podľa analýzy Digital Foundry sa to stáva dosť často. 

Naopak ľudia na fórach hovoria, že Immortals of Aveum s FSR3 Frame Generation beží plynule na 120hz televízoroch s VRR. Ak sa teda podarí vývojárom opraviť existujúce chyby v generovaní snímkov, mohlo by to znamenať skutočný posun v snímkovaní na konzolách. Graficky vysoko kvalitné hry by sme si mohli užiť v Quality režime v 4K a zároveň v 60fps.

AMD FSR3 s generovaním snímkov je dostupné aj na PC pre všetky grafické karty, či už Nvidia alebo AMD.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry