Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Jednou z najkrajších hier roku 2022 je toto čínske RPG

Sword and Fairy: Together Forever je skrytý klenot.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

06. August 2022

Sword-and-Fairy-7-Screenshot-03-scaled

Minulý rok sme mali nedostatok kvalitných RPG so zaujímavým príbehom alebo výnimočnou grafikou. Jedným z najlepších v roku 2021 bolo RPG/adventúra Tales of Arise japonského štúdia Bandai Namco.

Ak ste hladní po kvalitnom RPG, tento rok môžem odporučiť ďalší ázijský počin, ktorému sa na západnom trhu nedostáva až tak veľa pozornosti. Ide o hru Sword and Fairy: Together Forever, o ktorej sme už pár krát písali.

Sword and Fairy: Together Forever sleduje príbeh štyroch postáv vo svete, v ktorom sa narušila rovnováha medzi svetom bohov, ľudí a démonov. Za hrou stojí čínske štúdio Softstar a rozhodne nejde o prvý diel v sérii, hra sa inak označuje aj Sword and Fairy 7.

Titulný obrázok Youtube videa

Avšak tento titul, hoci je dostupný len v čínskom dabingu, ma chytil za srdce. Vizuálne ide o jednu z najkrajších hier roku 2022, aj keď je vidieť, že beží na staršom Unreal Engine 4. Nádherné estetické scenérie si môžete vyfotiť aj s foto módom a v každom prostredí hrá aj jedinečná hudba. Je to skutočne hra, pri ktorej človek zrelaxuje a nasaje čínsku kultúru. Po jej dohraní vám prinesiem aj recenziu, zatiaľ si užite screenshoty aj video.

Sword and Fairy: Together Forever vyšla na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený