Posledná epizóda

CH Podcast #44 - Summer Game Fest, Devolver Digital, State of Play a budúcnosť E3

13. Jún 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

V najnovšej epizóde CentrumHer podcastu sa naša tradičná trojica pozrela na všetko podstatné, čo sme mali možnosť vidieť na takmer dvojhodinovej konferencií Summer Game Fest.

Nevynechali ani konferenciu indie vydavateľstva Devolver Digital a zhrnuli aj State of Play od Sony, ktorý sa konal ešte začiatkom Júna.

No a na záver sa Marek s Lukášom rozrozprávali o tom, aké je to pokrývať E3 a prečo sa zrejme tento jeden z najtradičnejších videoherných eventov už nikdy nevráti.

Jednou z najkrajších hier roku 2022 je toto čínske RPG

Sword and Fairy: Together Forever je skrytý klenot.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

06. August 2022

Sword-and-Fairy-7-Screenshot-03-scaled

Minulý rok sme mali nedostatok kvalitných RPG so zaujímavým príbehom alebo výnimočnou grafikou. Jedným z najlepších v roku 2021 bolo RPG/adventúra Tales of Arise japonského štúdia Bandai Namco.

Ak ste hladní po kvalitnom RPG, tento rok môžem odporučiť ďalší ázijský počin, ktorému sa na západnom trhu nedostáva až tak veľa pozornosti. Ide o hru Sword and Fairy: Together Forever, o ktorej sme už pár krát písali.

Sword and Fairy: Together Forever sleduje príbeh štyroch postáv vo svete, v ktorom sa narušila rovnováha medzi svetom bohov, ľudí a démonov. Za hrou stojí čínske štúdio Softstar a rozhodne nejde o prvý diel v sérii, hra sa inak označuje aj Sword and Fairy 7.

Titulný obrázok Youtube videa

Avšak tento titul, hoci je dostupný len v čínskom dabingu, ma chytil za srdce. Vizuálne ide o jednu z najkrajších hier roku 2022, aj keď je vidieť, že beží na staršom Unreal Engine 4. Nádherné estetické scenérie si môžete vyfotiť aj s foto módom a v každom prostredí hrá aj jedinečná hudba. Je to skutočne hra, pri ktorej človek zrelaxuje a nasaje čínsku kultúru. Po jej dohraní vám prinesiem aj recenziu, zatiaľ si užite screenshoty aj video.

Sword and Fairy: Together Forever vyšla na PlayStation 4 a PlayStation 5.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený