Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Kojima: "Death Stranding 2 nie je len obyčajné pokračovanie"

Kojima tvrdí, že v Death Stranding 2 môže vďaka technologickému pokroku robiť veci, ktoré predtým nemohol.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Death Stranding 2 Official Screenshot 3

Čochvíla to budú dva týždne od momentu, čo nám Hideo Kojima v priamom prenose na The Game Awards 2022 odprezentoval pokračovanie série Death Stranding.

Treba uznať, že právom ide o jednu z najlepších hier roka 2019. Na druhej strane, skvelý sci-fi príbeh bol sprevádzaný gameplayom (prakticky simulátor kuriéra) a hernými mechanikami, ktoré nemuseli voňať každému.

Death Stranding 2 Norman Reedus

Špekulácie potvrdené, Hideo Kojima ohlásil Death Stranding 2!

Kojima sa v najnovšej epizóde svojho podcastu rozhovoril o svojej chystanej hre. "S Normanom [Reedusom] pracujem už druhýkrát a technológia sa za posledné tri roky naozaj zlepšila," hovorí Kojima a dodáva: "Veci, ktoré boli predtým nemožné, sú teraz možné. Takže sme si pred seba kládli výzvy. V tomto zmysle to nie je len obyčajné pokračovanie."

Vyzerá to tak, že samotný Kojima si uvedomuje, že prvý diel bol prijatý pomerne kontroverzne. "Zatiaľ nemôžem o hre veľa povedať. Verím však, že veľa ľudí malo rado Sama [postava, ktorú hra Norman Reedus], a dúfam, že títo ľudia sa k Death Stranding 2 vrátia. A aby som oslovil ľudí, ktorí nehrali prvý diel, urobil som hru nostalgickou, ale aj novou. Viac teraz nemôžem povedať."

Ťažko povedať, čo myslí Kojima-san tým, že Death Stranding 2 je nostalgické, ale aj nové. Zrejme však v hre uvidíme staré známe postavy (v prvom traileri sme mohli vidieť minimálne Sama či Fragile). To by vysvetľovalo tú nostalgiu. Pod novým zrejme myslí nový príbeh, ktorý odhalí ďalšie zvláštnosti tohto sci-fi sveta. Tak či onak, v prípade Hidea Kojimu sú očakávania hráčov poriadne vysoko.

Film Death Stranding od Hammerstone

Film Death Stranding už má producenta aj produkčnú spoločnosť

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry