Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Koľko ľudí vlastne hráva Xbox live service hry?

Čísla vás možno prekvapia.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox Logo Wallpaper

Mať silné predaje pri vydaní hry, alebo stabilné príjmy aj roky po vydaní? To je otázka, ktorú sa snažia rozlúštiť všetci veľkí vydavatelia. Práve preto sa mnoho z nich snaží svoje portfólio diverzifikovať medzi singleplayer hry za plnú cenu a multiplayerové hry, ktoré hráčov lákajú aj roky po vydaní a ponúkajú napríklad season passy.

Hoci Sony zatiaľ žiadne live-service hry nemá (možno Destiny, ktoré kúpili spolu s Bungie), Microsoft ich má požehnane. Na platformu Xbox a PC posledné roky vyšlo veľké množstvo online hier, ktoré svojou popularitou prekonávajú očakávania.

Mnohé z nich sú populárne vďaka tomu, že sú v službe Xbox Game Pass. Iné sa stali populárne aj bez toho, vyšli dokonca aj na PlayStation, kde patria medzi najhrávanejšie multiplayerové hry. Najnovšie sme sa dozvedeli, koľko ľudí si zahralo hardcore hru Microsoft Flight Simulator. Xbox insider Klobrille teraz sumarizoval, koľko hráčov majú jednotlivé multiplayerové hry Xboxu. Nižšie si môžete tieto čísla pozrieť, v miliónoch. Všetky z nich neustále dostávajú aj nový obsah a tak sa hráči týchto hier rozhodne nenudia.

Ktoré z nich hrávate aj vy? Dajte vedieť do komentára.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry