Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Konečne vieme, koľko Xbox zarába v čistom

Po dlhej dobe sme sa dozvedeli presne čísla a vieme ich porovnať s konkurenciou.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox-Series-X-Controller

Dokumenty z pojednávania FTC vs Microsoft odhalili niekoľko ďalších detailov. Dnes sú to konkrétne čísla ziskov u divízie Xbox, ktoré Microsoft už niekoľko rokov nezverejňuje. Niektoré dáta sú síce staršie, ale nie tak staré, aby sme ich nemohli porovnať so ziskami Sony a Nintendo.

Xbox na pojednávaní zverejnil percento accountability margin, čo je údaj o tom, koľko z celkových príjmov divízie tvoria čisté zisky, 12%. Z toho sa dá vypočítať, že Xbox v období deviatich mesiacov (Júl 2022 - Marec 2023) zarobil v čistom 1,5 miliardy dolárov, pretože celkové tržby boli na úrovni 12,775 miliárd dolárov. Microsoft toto číslo zverejňuje pravidelne vo svojej štvrťročnej, aj ročnej správe.

Keď sa pozrieme na čistý zisk konkurencie, Sony zo všetkých tržieb inkasuje v čistom zisku 7% a Nintendo až 25%. Sony má zo všetkých troch hráčov najviac tržieb, ale aj najviac peňazí utráca. V podstate vynaloží 1,5-násobne viac nákladov a na konci dňa im neostane v čistom ani toľko, čo Xboxu.

Hoci vo FY2022-2023 Microsoft premenil 12% tržieb na čistý zisk, Phil Spencer tento rok tvrdil, že to je už len jednociferné percento.

Gaming Companies Xbox Tencent PlayStation

Ktorý herný vydavateľ zarába najviac? Nie je to Xbox, ani PlayStation

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry