Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Konkurencia pre Microsoft Flight Simulator? Trailer predstavuje X-Plane 12

Nový realistický letecký simulátor na obzore.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

16. November 2022

X-Plane 12 Flight Simulator Game Trailer

Spoločnosť Laminar Research predstavuje úplne nový trailer pre letecký simulátor X-Plane 12. Simulátor obsahuje 18 jedinečných modelov lietadiel a detailné 3D spracovanie viac ako 17 000 letísk po celom svete - to všetko s novými textúrami zeme, vežami a cestami, ktoré zvyšujú realistickosť. Simulátor X-Plane 12 bude vydaný v decembri 2022 na PC, Mac a Linux.

X-Plane 12 je podľa slov autorov najrealistickejší letecký simulátor s reálnou fyzikou, presnými systémami lietadiel a pohlcujúcou simuláciou sveta. X-Plane 12 je vytvorený pilotmi a inžiniermi pre všetkých, ktorí túžia po realistickom zážitku z leteckej simulácie. Rovnako ako Microsoft Flight Simulator, aj X-Plane ponúka na lietanie mapu celého sveta.

Titulný obrázok Youtube videa

Základné prvky v X-Plane 12:

- Volumetrické 3D mraky
- Fotometrický model osvetlenia založený na fyzike
- 18 lietadiel, od Piper Cub až po Airbus A330
- 3D voda na celom svete
- Prepracovaný systém riadenia letovej prevádzky s umelou inteligenciou
- Globálne 3D lesy
- Sezónne textúry a efekty počasia
- Prepracované údaje o skutočnom počasí a jeho vykresľovanie v hre

Hra X-Plane 12 je síce stále vo vývoji, no už teraz si môžete zahrať novo spustenú early access verziu na Steame. Na oficiálnej stránke si však môžete zdarma stiahnuť aj demo.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články