Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Ktoré hry z Xbox Showcase vyjdú aj na PlayStation?

Je ich celkom dosť.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox Showcase 2024 Games

Xbox cez víkend predviedol asi najlepšiu konferenciu od roku 2021, teda od pádu E3. Pumpoval jednu hru za druhou, trailer za trailerom, in-game zábery a gameplay ukážky. Takmer všetky trailery bežali priamo v engine hry. Xbox Showcase tak bola totálne nadupaná a absolútne nebola núdza o veľké hry.

Dočkali sme sa skvelých oznámení, napríklad DOOM: The Dark Ages, gameplay Fable, Gears of War: E-Day, fotorealistický Microsoft Flight Simulator 2024, skvelý gameplay zo South of Midnight aj gameplay Call of Duty: Black Ops 6.

Xbox predviedol prekvapivé množstvo first-party titulov, prakticky polovica ich štúdií má nachystané hry na najbližší rok. Či už štúdia od Bethesdy, alebo Xbox Game Studios a Activision Blizzard.

Ktoré z týchto hier prídu na PlayStation 5?

Na konferencii sa však ukázali aj hry third-party štúdií, napríklad Konami a Ubisoftu. Mnohé z týchto hier tak vyjdú okrem Xboxu a PC aj na PlayStation.

Na PS5 však vyjdú aj niektoré first-party tituly. Azda nie je prekvapením, že na PS5 vyjde napríkald DOOM: The Dark Ages. Nižšie môžete vidieť celý prehľad hier z Xbox Showcase, ktoré prídu na PS5, vyznačené sú tie, ktoré dorazia do Xbox Game Pass na PC a Xbox.

Z 30 odhalených hier, 15 z nich vyjde na PS5. Z toho šesť hier pochádza z Xbox Game Studios, konkrétne z Bethesdy a Activisionu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (1)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry