Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Layers of Fear dostane demo, ukázal cinematic into a PC požiadavky

Demo bude časovo obmedzené

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
20230512_072449

Poľský Bloober Team uvoľnil hneď niekoľko noviniek ohľadom prichádzajúcej hororovej hry Layers of Fear. Hoci od vydania nás delia dva mesiace, hru si zahráme oveľa skôr.

Demo Layers of Fear bude dostupné na Steame už od 15.5.2023 a stiahnuť si ho budeme môcť počas celého týždňa až do 22.5.2023. Vyskúšať si tak môžeme úvodné minúty hry a ukážkuz toho, ako hra beží na Unreal Engine 5. V deme uvidíme aj intro do hry, ktoré si však môžete pozrieť už teraz:

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Layers of Fear Intro

Layers of Fear Intro

S tým súvisia aj PC HW požiadavky, ktoré vývojári zverejnili. Rozdelili ich do štyroch kategórií. Minimálne budete potrebovať 8GB RAM, GTX 1060 s 3GB VRAM a 20 GB na disku. Na hranie v plnej kvalite v 4K a 60FPS si však pripravte 16GB RAM, procesor i7-9700K alebo Ryzen 7 3700X s grafikou RTX 3080TI 12GB VRAM.

Kľúčové vlastnosti Layers of Fear:

  • Ultimátny zážitok Layers of Fear - Vrcholné dielo série vrhá zastrešujúci príbeh na celú sériu.
  • Premyslený horor - Všetko v sérii Layers of Fear sa spája do jedného zážitku, vrátane všetkých DLC, takže hráči môžu nájsť všetky odpovede, ktoré hľadajú.
  • Šokujúci nový vizuál – vylepšený technológiou Unreal Engine 5. Táto verzia ponúka pohlcujúcejší hororový zážitok s pridaním Ray Tracing, HDR, rozlíšenia 4K a systému Lumen.
  • Psychologický horor - Ponurá, no strhujúca psychedelická hororová hra z pohľadu prvej osoby zameraná na napäté skúmanie, riešenie hádaniek a pohlcujúce rozprávanie príbehu. Objavte, čo sa skrýva v hĺbke ľudskej psychiky s touto zrelou, katarznou hrou.
  • Nové triky - Úplne nová základná mechanika, ktorá bude predstavená v Layers of Fear a jej pokračovaní, ako aj ďalšie funkcie, takže všetky kapitoly a príbehy sa budú hladko prelínať.
  • Horor cez mnoho pohľadov na umenie – Preskúmajte hĺbku posadnutosti s tromi rôznymi príbehmi hlavných hrdinov posadnutých remeslom (Maliar, Herec a Spisovateľ), ktoré sú prepojené tak, aby vytvorili skutočne pohlcujúci zážitok a strhujúci príbeh.
  • Klasický, zlovestný soundtrack – Strašidelne krásny soundtrack, ktorý zložil uznávaný hudobník Arek Reikowski. Zložil hypnotické tóny, ktoré pridávajú do hry ďalšiu vrstvu napätia a pripútajú vás k stoličke

Všetko o hre Layers of Fear nájdete na karte hry.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Layers of Fear má nový trailer, vyjde v Júni

Layers of Fear má nový trailer, vyjde v Júni

Hra sa mierne premenovala.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Layers of Fear sa ukazuje v takmer 12 minútach z hry

Layers of Fear sa ukazuje v takmer 12 minútach z hry

Hra beží na Unreal Engine 5.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Horory Man of Medan a Little Hope dostávajú veľký update zdarma

Horory Man of Medan a Little Hope dostávajú veľký update zdarma

Man of Medan dostáva aj novú hrateľnú epizódu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom The Dark Pictures: Switchback VR nestihne launch Playstation VR2

The Dark Pictures: Switchback VR nestihne launch Playstation VR2

Vývojári potrebujú viac času ma to, aby hru vyladili. Poznáme nový dátum vydania.