Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

LEAK: Unikli zisky a počet stiahnutí všetkých Sony hier z PS Store

Ktorým sa darilo najviac?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sony PlayStation Studios

Mesiace po tom, čo na internet unikli terabajty dát z Insomniac Games, sa objavujú nové a nové dokumety Sony. Ak ste tento obrovský leak nezachytili, tak v skratke: Unikli budúce plány Insomniac Games až do roku 2032, unikla PC verzia Marvel's Spider-Man 2, hrateľné demo Marvel's Wolverine, dokumenty k multiplayerovej hre Spider-Man: The Great Web a tiež stovky, ak nie tisíce tajných dokumentov z pozadia spoločnosti Sony a divízie PlayStation. 

Z leakov sme sa dozvedeli napríklad toto:

  • Ktorí hráči na PlayStatione utrácajú absolútne najviac peňazí (link)
  • Kompletné predaje PS4 a PS5 exkluzivít (link)
  • Koľko Sony zarába z PS Plus (link)
  • Koľko kusov predali PlayStation hry na Steame (link)
  • Počet aktívnych užívateľov PSN, koľko hodín hrajú (link)
  • Koľko Sony stratí, keď dá novšiu hru do PS Plus (link)

Nový leak: Zisky a počet stiahnutí Sony hier z PS Store

Po krátkom prehľade predchádzajúcich leakov sa môžeme pozrieť na najnovšie dokumenty, ktoré sa dostali na internet. Na fórach ResetEra totiž bol zverejnený kompletný, celý zoznam všetkýh hier od Sony aj s počtom stiahnutí z PS Store a koľko tieto hry na PS Store zarobili. Údaje boli zozbierané k 11. Júnu 2023, teda sú takmer rok staré.

Nie sú tam zarátané zisky z krabicového predaja hier. U Sony exkluzivít sa dá hovoriť, že zhruba polovica ziskov pochádza z PS Store a polovica z krabicového predaja. 

Na prvom mieste v ziskoch sa nachádza Marvel's Spider-Man, ktorý si z PS Store stiahlo 8,3 milióna užívateľov a hra zarobila 315 miliónov dolárov. GOW: Ragnarok si stiahlo 4,24 milióna užívateľov a hra zarobila 279 miliónov dolárov. No a na treťom mieste v ziskoch je The Last of Us: Part II, ktorý zarobil 242 miliónov dolárov a zaznamenal 6,39 miliónov stiahnutí. V podstate takéto vysoké čísla dosiahli všetky posledné AAA hry od Sony Interactive Entertainment.

Nad hranicu 100 miliónov dolárov sa dostal Days Gone, Gran Turismo Sport aj obe hry Horizon. Naopak, sto miliónové zisky v Júni 2023 nedosiahli Uncharted 4, Bloodborne, The Last Of Us: Part I, ani Ratchet and Clank: Rift Apart. 

Toto je zoznam TOP 30 hier podľa ziskov na PS Store:

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry