Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Leaky odhaľujú kopu detailov aj mapu Hogwarts Legacy

Prečítajte si kopec noviniek.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Hogwarts Legacy Artbook foto 2

Jedna z najočakávanejších hier súčasnosti je čoraz bližšie k svojmu vydaniu, čo znamená, že sa začnú objavovať aj leaky. Len včera sme vám priniesli informácie o tom, ako dlho bude trvať prejsť celú hru a koľko hodín zaberie príbeh.

Dnes tu máme ešte viac informácií, ktoré leakeri vyniesli z uzavretého preview testu. Týpek s nickom ManWithSecrets navyše zverejnil sadu fotiek z chystaného artbooku, ktorý má názov The Art and Making of Hogwarts Legacy. Jeho predobjednávky boli nedávno spustené.

Artbook napríklad odhaľuje celú mapu hry Hogwarts Legacy. Tiež môžeme vidieť mnohé známe miesta sveta Harry Potter, ale v zimnom šate s vianočnou výzdobou. V hre sa totiž budú striedať ročné obdobia a tak uvidíme Rokfort ale aj šikmú uličku vo vianočnej výzdobe.

Nižšie si môžete pozrieť niekoľko leaknutých fotografií z artbooku.

Kopec nových detailov z hry Hogwarts Legacy

 • Rôzne fakulty budú mať rôzny postup pri plnení jednotlivých hlavných úloh, ale nakoniec vyústia do rovnakého výsledku. Študenti z určitej fakulty navštívia aj Azkaban.
 • Kliatbu Avada Kedavra sa možno naučiť len z vedľajšej misie, po dokončení hlavnej dejovej línie v neskorej fáze hry.
 • V hre je takmer 100 Merlinových hádaniek. Hádanky sa riešia rôznymi spôsobmi a pokrývajú takmer všetky kúzla, ktoré sa hráč naučil
 • Keď sa pozrieme na prvú ukážku hry zo septembra 2020, 90 % vecí v nej bolo vystrihnutých alebo prepracovaných.
 • Vývoj začal v roku 2017. Pôvodne mala obsahovať Metlobal, a podporovať všetky 4 Metlobalové pozície. Potom sa od toho po roku upustilo.
 • Mapa bola zmenšená takmer o štvrtinu, oblasti Vysočina a Bažiny sú stále opäť k dispozícii, ale už nie sú hrateľnými oblasťami. Pravdepodobne budú súčasťou DLC, ak budú predaje dobré
 • Riaditeľ Black nemá veľkú úlohu, ale jeho rola poteší fanúšikov v hlavnej dejovej línii.
 • V hre je veľa vedľajších misií, vrátane troch klubových misií cez hlavnú líniu. Štvrtá však neexistuje. Fakulta bystrohlav (Havraspár) sa dostala na vedľajšiu koľaj.
 • Exkluzívna misia pre platformu PS je vraj dosť zaujímavá, a bude na PS5 exkluzívna počas jedného roka.
 • Hráči môžu lietať v blízkosti/nad Rokfortským (Bradavickým) hradom, ale nemôžu jazdiť na metle alebo na koni v Hogsmeade (Rokville / Prasinky).
 • Hráči môžu dokonca chytiť Fénixa
 • Vedľajšie úlohy v hre sú bohaté - buď slúžia ako funkčný herný tutoriál, alebo ide o prieskum dungeonov a súboje s bossmi. Pred postupom v hlavnom príbehu sa odporúča splniť čo najviac vedľajších úloh.
Hogwarts Legacy screenshot

Prečítaj si aj: Príbeh v Hogwarts Legacy vám zaberie 35 hodín

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry