Logitech G333 KDA Recenzia

Logitech G333 KDA – Recenzia herných slúchadiel

19 marca, 2021 Lukáš Kanik

Prvé herné slúchadlá do uší od Logitech G vstupujú na trh v jedinečnom dizajne KDA.

Logitech pred pár dňami uviedol na trh svoje prvé herné špunty do uší. Nie je prvým výrobcom, ktorý tak urobil, ale poznám kopec ľudí, ktorí preferujú značku Logitech nad všetko ostatné a slúchadlá do uší im v portfóliu tohto výrobcu chýbali. Nuž, Logitech G333 sú tu, dizajnované pre hráčov a stoja veľmi príjemných 49 eur.

My sme ich už nejakú dobu mali v redakcii a ohmatali sme si Logitech G333 KDA edíciu – novú dizajnové sériu herných produktov Logitech inšpirovanú League of Legends. Všetky krabičky tejto limitovanej série sú v štýle virtuálnych postáv K-popovej skupiny K/DA a G333 nie je výnimkou. Tvrdá krabička sa efektne rozbalí a všetky detaily vidíte priamo na obale.

Dozviete sa tak info o multifunkčnej konektivite – slúchadlá majú 3,5mm jack ale v balení nájdete aj adaptér na USB-C. Slúchadlá tak zapojíte do PC, konzol Xbox, PlayStation, Nintendo Switch aj na mobilné zariadenia, tablety a notebooky. Majitelia telefónov Apple si však budú musieť zohnať vlastný adaptér.

V balení nájdete aj mäkké puzdro pre pohodlné nosenie a dve sady ďalších špuntov do uší. Na výber sú tak tri veľkosti týchto silikónových špuntov, takže slúchadlá sú vhodné ako pre ženy, deti, tak aj pre mužov. Silikón sa mi zdal trochu tvrdší, ako u iných slúchadiel do uší, ale s vypadávaním som problém nemal.

Hliníkové prevedenie, plochý kábel a ovládanie hlasitosti len na mobile

Logitech zvolil osvedčený plochý kábel, ktorý má najmenšiu tendenciu sa zamotávať. Jeho guma je však dosť tvrdá a tak po rozbalení z krabičky slúchadlá neboli úplne poddajné. Pravdepodobne sa ich pevnosť osvedčí do budúcnosti, dlhšie vydržia. Na kábli pravého slúchadla sa nachádza ovládanie s tromi tlačidlami. Veľké stredové tlačidlo slúži na pozastavenie, alebo preskočenie hudby, ďalšie dve tlačidlá ovládajú hlasitosť. Na PC môžete ovládať hlasitosť len v prípade, že si ich zapojíte USB-C konektorom.

Výhrady mám aj k dĺžke káblu. Je mi jasné, že slúchadlá sú dizajnované pre hráčov a pre konzoly je to ideálna voľba – pichnem do gamepadu a hrám. Ale PC skrinku mám na stole po pravej ruke a nie tak ďaleko, pri dĺžke káblu 120 cm je to len tak-tak. Keby som mal PC dole pod stolom, tak si asi moc nezahrám. Preto je ideálne, ak máte 3,5mm port v klávesnici, alebo niekde na stole.

Za robustné môžem považovať hliníkové puzdro, v ktorom sú uložené reproduktory. To jednak skvele vyzerá a jednak sa tak ľahko nepoškriabe, ako nejaký matný plast. Zároveň sú veľmi ľahké, aj s káblom vážia 13,6g. Nechýba ani zabudovaný mikrofón s citlivosťou 42 dB.

Dostávame sa k samotným reproduktorom. V puzdre sú uložené dva za sebou, jeden pre basy (9,2mm) a druhý pre stredné tóny a výšky (5,8mm). Výhodou dvoch driverov je čistejší zvuk vo všetkých frekvenciách a je to skutočne poznať, na druhej strane sa to odrazilo aj na cene. Reproduktory zvládnu frekvencie 20 Hz ~ 20 KHz a ich maximálny výkon je okolo 101 dB. Musím však povedať, že pri prehrávaní na mobile som ani zďaleka nebol spokojný s ich maximálnou hlasitosťou, na PC to už bolo omnoho lepšie.

Počúvanie hudby a hranie hier – zlatá stredná cesta

Slúchadlá Logitech G333 KDA rozhodne nie sú tým najlepším na trhu, treba ich však porovnávať s konkurenciou v podobnej cenovej kategórii. Z tohto hľadiska slúchadlá podávajú viac ako uspokojivý výkon. Všetky úrovne a frekvencie zvuku sú podané verne a presvedčivo. Pri hraní Doom Eternal som nemal pocit, že mi vo zvuku niečo chýba a slúchadlá si skvele poradili aj s basmi.

Basy sú na špuntové slúchadlá dostačujúce, ale zďaleka sa nepribližujú k dunivým hĺbkam headsetov s 50mm reproduktormi. Práve také som nedávno recenzoval tak som asi rozmaznaný. Väčšina užívateľov však so slúchadlami Logitech G333 bude spokojná.

Prvé herné slúchadlá Logitech do uší kombinujú príjemný dizajn a sú všestranné. Navyše prekvapili aj cenou, ktorá vás nezrujnuje. Asi existujú špunty, ktoré možno podajú lepšie basy a nemajú problém s kratším káblom, ale ide o veľmi podarený kúsok, ktorý ocení každý fanúšik Logitechu.

Logitech G333 KDA 49,99€
  • Dizajn
  • Výkon, zvuk
  • Konektivita
4

Odkaz na výrobcu

Navštívte stránku Logitech G pre viac informácií o Logitech G333 KDA.

Sending
User Review
5 (1 vote)

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: