Posledná epizóda

CH Podcast #44 - Summer Game Fest, Devolver Digital, State of Play a budúcnosť E3

13. Jún 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

V najnovšej epizóde CentrumHer podcastu sa naša tradičná trojica pozrela na všetko podstatné, čo sme mali možnosť vidieť na takmer dvojhodinovej konferencií Summer Game Fest.

Nevynechali ani konferenciu indie vydavateľstva Devolver Digital a zhrnuli aj State of Play od Sony, ktorý sa konal ešte začiatkom Júna.

No a na záver sa Marek s Lukášom rozrozprávali o tom, aké je to pokrývať E3 a prečo sa zrejme tento jeden z najtradičnejších videoherných eventov už nikdy nevráti.

Lost Ark aj po týždni najhranejší na Steame, EU hráči už viac serverov nedostanú

Stredná Európa je na plnej kapacite.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

21. Február 2022

Lost Ark servers steam

Ak ste si chceli zahrať Lost Ark kedykoľvek od vydania, čakali na vás niekoľko hodinové rady na servery. Ako sa spomína v rozsiahlom poste na Reddite, jediná možnosť, ako si poobede zahrať, je do obeda sa prihlásiť do čakacej rady. Ak sa do rady prihlásite poobede, zahráte si až niekedy večer, po pár hodinách.

Európania si Lost Ark nemôžu poriadne zahrať ani po desiatich dňoch od vydania. Servery prevádzkuje Amazon, ktorý ponúka prakticky neobmedzené možnosti v celom svete. Bohužiaľ, EU Central sa už ďalších serverov nedočká.

EU Central už žiadne servery nedostane, migrácia nie je možná

V novom blogu štúdio Smilegate vysvetľuje, čo sa bude diať. Podľa ich slov, EU Central je momentálne na plnej kapacite a nemajú možnosť zvýšiť počet hráčov na server v EU Central. Už ani pridanie nových serverov nie je možné pre komplexnosť systémov, ktoré musia spolupracovať. EU Central už pár nových serverov dostalo.

Smilegate kvôli tomu rozšírilo kapacitu EU West. Práve tam pridali nové servery. Problém však je, že postavu nie je možné migrovať a tak je EU West vhodný len pre nových hráčov, alebo pre tých, ktorí sú ochotní obetovať doterajší progres.

Migrácia postáv naprieč servermi momentálne v Lost Ark neexistuje. Službu len teraz spustili v Kórei a deje sa to len na týždennej báze. Problém však je, že táto funkcia nefunguje na západnej verzii Lost Ark.

Vývojári však sľubujú, že zapracujú aspoň na matchmakingu. Kvôli nemu nie je možné dohrať niektoré questy, ktoré vyžadujú kooperáciu mnohých hráčov. Dočasný fix na matchmaking by mal byť už nasadený.

Počet hráčov vôbec neklesá, práve naopak

Býva zvykom, že po vydaní MMO počet hráčov rýchlo začne klesať. To však nie je prípad Lost Ark. Počas prvého víkendu sa totiž do hry dostalo okolo 1,5 milióna hráčov, no ďalších 250-tisíc čakalo v rade na servery.

Lost Ark má v bežný deň 1,1 milióna aktívnych hráčov naraz, v noci to je okolo 500-tisíc. Na serveroch počas peaku čaká ďalších 100-150 tisíc hráčov. Momentálne je to najhranejšia hra na Steame, pred CS:GO aj DOTA 2.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články