Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Ľudia nedokážu povedať, či toto je hra, alebo len nejaké fake video

Že vraj to je hra, ale ťažko uveriť.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Unrecord game screenshot 5

Na Steame sa objavila zaujímavá hra, ktorá sa snaží využiť takzvanú bodycam perspektívu. Ide o štýl kamery, ktorá je zavesená na tele postavy rovnako, ako v reálnom svete. Jej názov je Unrecord a v prvom videu vyzerá tak reálne, že to nie je možné rozlíšiť od reality. 

Na internete sa totiž objavujú komentáre, že to síce je z časti hra, ale video je editované s reálnymi zábermi. Titul vraj beží na Unreal Engine 5. Niektorí sa zhodujú, že je to naozaj renderované v engine. Iní zase neveria, že tam nie sú aj reálne zábery. 

Unrecord je FPS bodycam hra, v ktorej hráč bude riešiť nejakú záhadu v úlohe detektíva. Medzi hernými mechanikami streľby bude aj vypočúvanie svedkov. Kedy hra na Steame vyjde, je zatiaľ otázne. 

Čo poviete vy? Je to hra, alebo realita? Dajte vedieť do komentárov!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (2)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články