Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Marvel wallpaper

Marvel si je vedomý toho, že v hrách zaostáva. To sa má už čoskoro zmeniť!

Roky sa všetci čudovali, prečo sa Marvel nepokúsil zopakovať úspech MCU aj medzi hrami. Zdá sa, že sa schyľuje k zmene.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

To, čo sa ešte pred pár rokmi podobalo na dojnú kravu, sa dnes ponáša na potápajúcu sa loď. MCU od Endgame hľadá svoju identitu. A hoci sa kde-tu nejaký film podarí, už to nie je ono. A nepomáhajú tomu ani seriály, ktorých kvalita podlezie latku zakaždým, keď si myslíme, že už sa to nedá.

Zdá sa, že túto skutočnosť si uvedomujú aj v Marveli. Podľa najnovších správ sa firma začala viac orientovať na hry a už čoskoro to na nás vybalí vo veľkom. Aspoň to tvrdí komiksový insider CanWeGetSomeToast.

Marvel Gaming Universe - Stroj, ktorý zatiaľ ťahá len Spider-Man

V posledných rokoch sme sa dočkali viacerých pokusov o to, priniesť dobrú AAA hru z Marvel universa. Najlepšie sa to podarilo Insomniac Games. Ich Spider-Man séria k minulému Máju zaznamenala predaje na úrovni 33 miliónov kusov. Skvelé predaje sa očakávajú aj od Spider-Man 2, ktorý vychádza už o pár dní.

Na opačnej strane zas stoja Marvel's Avengers. Prepadla v recenziách, prepadla v predajoch a prepadla aj u hráčov. Išlo o live-service hru, ktorú nikto nehrával. Minulý čas som nepoužil omylom. Totižto, hru si už ani len nekúpite, nakoľko ju k 30. Septembru stiahli z digitálnych obchodov. 

Marvel-EA-Games

EA chystá až tri Marvelovky, jednou z nich je Iron Man

Naproti tomu, Marvel’s Midnight Suns a Marvel’s Guardians of the Galaxy v recenziách obstáli. Akurát o predajných hitoch sa v súvislosti s týmito hrami hovoriť veľmi nedá. 

Zmenu si však Marvel sľubuje od dvojice chystaných hier od EA - Iron Man a Black Panther. Obe hry by totižto mali byť krokom k niečomu veľkému. Kto vie, čo tým je myslené. Žeby sme sa konečne dočkali aj reálne prepojených hier, podobne ako je tomu v prípade filmov? Po niečom takom hráči túžia už celé roky.

Okrem toho sú v príprave aj ďalšie hry. Nového Wolverina chystajú v Insomniac Games, podľa neoverených správ by mal vyjsť už na jeseň 2024. Na Marvelovke má pracovať aj autorka séria Uncharted, Amy Hennig. V SkyDance New Media majú pracovať na hre s kapitánom America v hlavnej úlohe.

Black Panther EA Cliffhanger Games

EA oznamuje Marvel's BLACK PANTHER!

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený