Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Medzinárodný olympijský výbor vybral na e-športovú olympiádu mobilné hry s mikrotransakciami

Prvý ročník olympiády.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Olympic Esport Series 2023

Counter-Strike, Valorant, Call of Duty, League of Legends, Street Fighter alebo Assetto Corsa, všetky tieto hry sa môžu schovať. Medzinárodný olympijský výbor si totiž myslí, že na e-športovú olympiádu patria úplne iné hry. 

Medzinárodný olympijský výbor totiž teraz zverejnil zoznam hier, ktoré budú reprezentovať prvý ročník ešportovej olympiády v histórii. Pôjde o "športy" respektíve hry, ktoré budú olympijským výborom uznané ako oficiálne ešportové olympijské súťaže. Už 1.3.2023 začala kvalifikácia do týchto športov, potrvá do 15. Marca.

Finále Olympic Esports Series bude v Singapure

Hoci kvalifikačné súťaže budú prebiehať len virtuálne a online, finále sa bude konať naživo. Veľké zakončenie Olympic Esports Series sa odohrá v dňoch 22-25. Júna 2023 v Singapure. 

Eventy bude možné sledovať na oficiálnej stránke olympiády ale aj na sociálnych sieťach. Do súťaže sa môže zapojiť prakticky každý, amatér, aj profesionál. 

Aké hry vlastne vybrali do prvej ešportovej olympiády?

Výber medzinárodného olympijského výberu mnohých prekvapí. Nejde totiž o tradičné tituly, ktoré na ešportovej scéne lákajú desiatky miliónov divákov. Na olympiáde sa objavia hry, ktoré pripomínajú reálne športy. No a keďže takýchto hier je na trhu málo, do zoznamu sa dostali casual mobilné hry plné mikrotransakcií. 

Najväčším a najznámejším titulom, v ktorom budú hráči súťažiť, je Gran Turismo 7. Hra na PlayStation bude zastupovať motošporty. Just Dance od Ubisoftu bude na ešportovej olympiáde zastupovať tanečné súťaže. 

Tu je celý zoznam:

  • Lukostreľba - reprezentovaná mobilnou lukostreleckou hrou Tic Tac Bow, súťažnou hrou, v ktorej hráči súťažia v piškvorkách s lukmi a šípmi a musia zohľadňovať faktory, ako je vzdialenosť terča a rýchlosť vetra.
  • Baseball - reprezentuje ju hra WBSC eBASEBALL: POWER PROS, dlhodobá baseballová hra s roztomilými postavičkami, ktorú vyvinula spoločnosť Konami
  • Šach - Zastúpený online šachovou platformou Chess.com
  • Cyklistika - zastupuje ju Zwift, aplikácia na indoorovú cyklistiku, ktorá obsahuje aj prvky MMO a na účasť v nej je skutočne potrebná fyzická jazda na bicykli.
  • Tanec - Zastúpený hrou Just Dance od spoločnosti Ubisoft, ktorá je ľahkou, ale súťaživou tanečnou hrou, ktorá využíva váš smartfón alebo pohybové ovládače na zisťovanie presnosti tanečných pohybov.
  • Motoršport - Zastúpená hrou Gran Turismo 7, realistickou a na detaily zameranou simuláciou pretekov od spoločností Polyphony Digital a PlayStation Studios.
  • Plachtenie - zastupuje Virtual Regatta, realistický simulátor plachtenia, ktorý sa hrá predovšetkým na mobilných zariadeniach.
  • Tenis - Zastúpený hrou Tennis Clash, mobilnou súťažnou tenisovou hrou, ktorá využíva iba jednoduché ovládanie potiahnutím
  • Taekwondo - Zastúpené súťažnou hrou Virtual Taekwondo, ktorá vyžaduje používanie pohybových senzorov celého tela

Nerozumieme, prečo namiesto tenisovej mobilnej casual hry, nevybrali napríklad nejaké AAA hry, na ktoré by sa aj dobre pozeralo v telke. 

Bejzbal jednozačne patrí hre MLB The Show, futbal mala zastúpiť FIFA, hráči mohli súťažiť v basketbale v NBA 2K23, bicykle sa mohli pretekať v Riders Republic od Ubisoftu, hráči mohli súťažiť aj v golfe v PGA Tour 2K23 a tenisti by mohli súťažiť v Tennis World Tour 2.

EA Sports FC Wallpaper

FIFA sa od roku 2023 mení na EA SPORTS FC

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry