Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Microsoft oficiálne zvyšuje cenu Xbox Series X, Xbox Game Pass

Týka sa to aj nášho trhu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Xbox Game Pass Wallpaper

Takmer rok od zvýšenia ceny PlayStation 5 sa Xbox rozhodol zvýšiť cenu svojej vlajkovej konzoly, Xbox Series X. Nie však na všetkých trhoch. Uvádzacia cena Xbox Series X bola od vydania nastavená na 499 eur a bolo ju možné za túto cenu kúpiť vo väčšine obchodov. 

Cena Xbox Series X sa zvyšuje, o koľko?

Zvyšovanie ceny Series X sa týka väčšiny krajín, v ktorých sa konzola predáva. Netýka sa však USA, Japonska, Chile, Brazílie a Kolumbie. Cena konzoly v Amerike sa teda nemení, ostáva na hodnote 499 dolárov. Je to zároveň najväčší trh tejto konzoly. 

Cena Xbox Series X u nás sa mení z 499 eur na 549 eur. Cena Xbox Series S sa nemení, ostáva na hodnote 299 eur. Series X sa tak bude predávať za rovnakú maloobchodnú odporúčanú cenu, ako PlayStation 5.

Western Digital Expansion Card Xbox Series X S

Western Digital prináša lacnejšie rozšírenie pamäte Xbox Series X/S

Zvyšuje sa aj cena Xbox Game Pass

Microsoft sľúbil, že cenu predplatného Game Pass nezvýši po tom, čo prevezme spoločnosť Activision. Oni totiž cenu predplatného zvyšujú ešte pred tým. A to vôbec prvý krát od spustenia služby v roku 2017. Išlo teda o jednu z mála služieb na trhu, ktoré doteraz nezvýšili svoje ceny, ako napríklad Spotify, Netflix, Hulu, Disney+, PS Plus alebo Apple Music. 

Cena základného predplatného Xbox Game Pass na jeden mesiac sa mení z 9,99€ na 10,99€, teda o jedno euro. Cena Game Pass Ultimate sa mení z 12,99€ mesačne na 14,99€ mesačne. Cena PC Game Pass sa zatiaľ nemení. 

Pre nových členov sa cena Game Passu zmení 6.7.2023. Pre existujúcich, ktorí majú ešte nejaké mesiace kúpené dopredu, sa cena zmení až 13. Septembra. 

V českých korunách je to nasledovne: cena Xbox Game Pass sa mení z 259Kč na 269Kč, cena Xbox Game Pass Ultimate sa mení z 339Kč na 389Kč. 

Xbox Game Pass Jun 2023

Novinky v Xbox Game Pass na Jún 2023: NFS Unbound, The Bookwalker, Sword and Fairy: Together Forever

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry