Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Microsoft prinesie Call of Duty na Nintendo

A to minimálne počas desiatich rokov.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Call of Duty Nintendo Switch

Phil Spencer oznámil veľkú správu pre všetkých majiteľov konzol Nintendo, ale aj pre herný priemysel ako taký. Značka Call of Duty totiž prvý krát príde na Nintendo, Microsoft sľúbil až desať ročný kontrakt. Bude to prvý krát, čo si moderné Call of Duty budú môcť zahrať aj majitelia konzol Nintendo Switch.

Microsoft prinesie COD na Nintendo na desať rokov v prípade, že bude dokončený 68-miliardový obchod s Activisionom, ktorý momentálne blokuje Sony a pár úradov.

Spencer tiež oznámil, že COD budú predávať aj na Steame najbližších desať rokov. Podobný deal sľúbil aj Sony, vedenie japonskej spoločnosti to však odmietlo. Spencer teda povedal, že COD určite príde na Nintendo a ak bude Sony ochotné rokovať, tak COD si budú môcť naďalej užívať aj PlayStation hráči.

Call-of-Duty-Black-Ops-Cold-War-Recenzia-Screenshot-04

Xbox ponúkol Sony 10-ročnú zmluvu na Call of Duty, Sony nekomentuje

V podstate sa tak vysmiali Sony do xichtu, že nie len Xbox, PC ale aj Nintendo hráči si budú môcť zahrať Call of Duty a Sony je jediné, ktoré robí obštrukcie. Ak začne Microsoft vydávať COD na Nintendo namiesto PlayStationu, nestratí na tom ani cent, naopak, Sony príde o milióny dolárov.

Spoločnosť Microsoft opakovane ubezpečila regulačné úrady, že séria COD zostane na všetkých súčasných platformách, medzi ktoré v súčasnosti patria Xbox, PlayStation a PC, a uviedla, že by bolo finančne nerozumné ukončiť vydávanie pre PlayStation.

Spencer to prirovnal k Minecraftu. Keď Microsoft v roku 2014 kúpil Minecraft, neodrezal ho od platforiem. Práve naopak, portoval Minecraft aj na Nintendo Switch. Presne to isté chce urobiť s Call of Duty. 

Sony Call of Duty PS5 Exclusivity

Face2Face: Sony si kope vlastný hrob len kvôli COD

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry