Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Mileniáli hrajú oveľa viac, ako GenZ a tínedžeri

Dôvod je jednoduchý.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Ikea-Gaming-Setup

Nová štúdia komunitnej platformy Fandom zistila, že generácia Mileniálov (1981 - 1996) je najväčší, no nevyužitý trh, na ktorý by sa mali sústrediť videoherné spoločnosti, pretože práve oni trávia viac času hraním hier ako Generácia Z a tínedžeri.

Viac ako 50% respondentov Mileniálov sa priznalo, že hranie video hier je ich najobľúbenejšou záľubou, zatiaľ čo 40% z nich trávi hraním hier viac ako 22 hodín týždenne.

Avšak, aj mladšie generácie zvyšujú svoj čas strávený hraním hier. Generácia Z a tínedžeri zvýšili svoj herný čas medziročne o 63% a 48%. Štúdia taktiež ukázala, že najpopulárnejšie žánre hier pre všetky generácie sú dobrodružné, sandboxové, survival a bojové hry. Mladší hráči sa zameriavajú na koordinačnú tímovú hru a súťaživé hry (Battle-Royale, Racing, Survival), zatiaľ čo staršie generácie preferujú hry s potenciálom pre intelektuálnu zábavu s kvalitným príbehom (MMO, RPG, Stratégie).

Sony PlayStation E3

Sony si registrovalo patent, ktorým chce regulovať emócie hráčov počas hrania

Mileniáli zároveň utrácajú na hry viac a sú ovplyvňovaní značkami, ich históriou, komunitami či reklamou a recenziami, tvrdí Fandom.

Dôvod, prečo ľudia medzi 27 a 42 rokov trávia pri hraní viac času je v podstate jednoduchý. Namiesto rolovania Instagramu a TikToku si radšej zahrajú niečo, z čoho majú nejaký zážitok. Naopak deti viac trávia na sociálnych sieťach a YouTube, či sledujú pri hraní streamerov.

Najhoršia hra roku 2022 Postal 4

Toto je 10 najhorších hier roku 2022 podľa Metacritic

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry