Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Moderi vytvorili FPS pohľad v The Last of Us Part 1 a vyzerá to neskutočne dobre

Hra z pohľadu prvej osoby je ešte brutálnejšia.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
The Last of Us Part I FPS mod 1

Nedávno vydaná PC verzia The Last of Us Part 1 vyšla síce v katastrofálnom technickom stave, moderov to však nezastavilo. Od vydania hry vznikajú do PC verzie rôzne drobné, aj väčšie modifikácie. Jedným z najväčších módov doteraz je však FPS kamera, ktorá hre The Last of Us Part 1 dáva úplne nový zmysel.

YouTube kanál Voyagers Revenge zdieľal gameplay video z PC verzie hry v režime FPS. Streľba aj animácie ručných zbraní boli prispôsobené tak, aby aj v FPS režime pôsobili prirodzene. Skoro to vyzerá, že to vytvorili samotní vývojári z Naughty Dog. Mód nerozbil ani animácie, dokonca ani cutscény.

Streľba a zabíjanie preživších či nakazených je v FPS pohľade ešte viac brutálnejšie. Zatiaľ nie je jasné, či bude FPS mód do The Last of Us Part 1 na PC uvoľnený pre všetkých. Každopádne si pozrite gameplay video.

Všetko ostatné o The Last of Us Part I nájdete tu.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články