Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Kingdom Come Deliverance screenshot 11

Najlepšie PC hry na rok 2016!

Výber 20 exkluzívnych hier, ktoré nám môžu konzolisti závidieť.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

SONY nám ukázalo výber 20 hier na PS4, dnes si ukážeme najlepšie PC hry, ktoré vyjdú v roku 2016. Hovorím najmä o exkluzivitách, ktoré sa na konzoly buď nedostanú vôbec, alebo neskôr. Niektoré hry môžu po čase oznámiť aj na iné konzoly, zoznam teda platí pre Január 2015. Niektoré hry ani nemusia vyjsť v roku 2016.

Vybrali sme ich pre vás celkovo 20, v priebehu roka ich bude oznámených samozrejme oveľa viac! Prvú desiatku vám v krátkosti aj predstavím, pri ostatných si určite pozrite kvalitné trailery. Dajte nám vedieť do komentárov, na ktoré sa tešíte najviac vy a či patríte k PC MASTER RACE :)

1. Star Citizen

Star Citizen som zaradil na zoznam mojich TOP 10 najočakávanejších hier roku 2016, na ktoré si brúsim zuby. V skutočnosti som v Star Citizen už dva roky a ak sa do hry chcete pripojiť aj vy, môžete tak urobiť zakúpením jedného z herných balíčkov cez tento odkaz. Je už teraz jasné, že je to najväčší projekt, aký PC scéna kedy zažila a jeho cena je už viac ako 100 miliónov dolárov. Otvorený vesmír, vlastné lode, desiatky povolaní, pristávanie na planétach, súboje vo vesmíre aj prestrelky na nohách aj singleplayer kampaň, to všetko snáď už konečne v roku 2016, iba na PC.

Titulný obrázok Youtube videa

2. Kingdom Come: Deliverance

Toto nádherné RPG z českého prostredia je zatiaľ naplánované na PC a neskôr aj na konzoly, avšak aj toto si už teraz môžete zahrať v Alphe. Treba povedať, že Dan Vávra a jeho tím z Warhorse si tiež pekne naložili a ambície sú obrovské. Kingdom Come vyzerá graficky úchvatne a tak ako Star Citizen beží tiež na Cryengine. Poriadne teda prevetrá váš PC. Beta bude dostupná už o niekoľko mesiacov a prvá epizóda hry vyjde niekedy na jeseň!

Titulný obrázok Youtube videa

3. Black Desert Online

Najkrajšie MMO RPG na trhu? Podľa všetkých materiálov, obrázkov a videí áno, toto kórejské MMO sa oficiálne dostane na náš západný trh v anglickej lokalizácii už v prvom polroku 2016. Black Desert ponúkne množstvo hrdinov a povolaní, budovanie domu, lovenie zvierat a ďalšie minihry. Už nám na PC takéto niečo chýbalo.

Titulný obrázok Youtube videa

4. Unreal Tournament

Reboot jednej z najobľúbenejšej multiplayerovej FPS v histórii PC scény sa začal úplne otvorene. Unreal Tournament je zdarma na stiahnutie pre všetkých a vývojári z Epic Games o všetkom informujú. Hra využíva DirectX 12 a pokročilé grafické efekty Unreal Enginu 4, zdarma ostane aj po vydaní. Ak ste to ešte neskúsili a chcete si zaspomínať na staré časy, rozhodne doporučujem!

5. Fortnite

Fortnite je vo vývoji už cez dva roky a stále to nejak nechce vyjsť. Preto dúfame, že rok 2016 bude už finálny. Je to taká kombinácia Unreal Tournament a Minecraft v kooperácii, beží na Unreal Engine 4 a tiež je to jedna z hier, na ktoré sa oplatí tešiť. Minimálne vizuál vyzerá lahodne, pozrite si jeden z mála trailerov, ktoré Epic Games vydali.

Titulný obrázok Youtube videa

6. Total War: Warhammer

Nový diel série Total War sa presúva do Warhammer univerza po tom, čo si SEGA a Creative Assembly prenajali tieto práva. Total War je stále jedna z najpopulárnejších strategických hier na PC a Warhammer, čo je už desiata hra v sérii, vyjde už na konci Apríla.

Titulný obrázok Youtube videa

7. XCOM 2

Ďalšia obľúbená značka sa na PC rebootovala len pred pár rokmi hrou XCom: Enemy Unknown. Dvojka sa odohráva 20 rokov po udalostiach v jednotke vo svete, ktorý ovládli mimozemšťania. Už teraz je to jedna z najpredobjednávanejších hier na Steame a vyjde o mesiac. Samozrejme exkluzívne na pc.

Titulný obrázok Youtube videa

8. World of Warcraft: Legion

World Of Warcraft pociťuje pomalý úpadok a odchod hráčov, ktorých je momentálne len niečo okolo ôsmych miliónov. Každý datadisk ale pritiahne pozornosť aj tých, ktorí z WoW už odišli a výnimkou nebude ani očakávaný Legion. Blizzard túto šiestu expanziu vydá až v Septembri 2016.

Titulný obrázok Youtube videa

9. Divinity: Original Sin 2

Jedno z najlepšie hodnotených RPG sa vracia na PC! Jednotka bola tak úspešná, že sa dočkala po roku aj vydania na konzolách a dvojka na Kickstarteri vyzbierala 4x viac ako vývojári potrebovali. V skutočnosti sa pôvodný cieľ 500 000 dolárov vyzbieralo za prvých 12 hodín od spustenia Kickstarteru, čo je dôkaz toho, že je to hra, na ktorú sa oplatí tešiť. Ak ste nehrali jednotku, rozhodne odporúčam aj v kooperácii, je to pecka.

Titulný obrázok Youtube videa

10. System Shock 3

Nie som si istý, či hra stihne vydanie v roku 2016, pretože oficiálne bola oznámená len pred nedávnom, ale ak ste old-school hráči a System Shock ste hrali, toto je jeden z dôvodov, prečo sa oplatí byť PC hráčom. Taký atmosferický a hororový zážitok si nesmiete nechať ujsť, navyše sa vracia aj pôvodná dabérka, ktorá dabovala Shodan aj v pôvodných hrách!

PC

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený