Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Najlepším vydavateľom podľa Metacritic za rok 2022 je Sony

Druhým je Paradox Interactive so skvelými stratégiami.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sony PlayStation Studios

Aj tento rok Metacritic vydal kompletný rebríček najlepších herných vydavateľov za rok 2022. Rok predtým tomuto rebríčku kraľoval Xbox, ten sa však v roku 2022 neumiestnil vôbec. Dôvodom je, že vydal menej hier ako 5, čo je jednou z podmienok umiestnenia. 

Poďme sa však pozrieť na rebríček vydavateľov na Metacritic podľa priemerného hodnotenia vydaných hier a ďalších faktorov, za ktoré Metacritic udeľoval body.

V roku 2022 malo najlepšie priemerné hodnotenie Sony a to 85,6%. Za rok 2022 sa im podarilo vydať hry ako Gran Turismo 7, Horizon: Forbidden West, God of War Ragnarok, Marvel's Spider-Man Remastered (PC) a Uncharted: Legacy of Thieves Collection (PC).

God of War Ragnarök Recenzia PS5

God of War Ragnarök - Recenzia

Na druhom mieste v roku 2022 skončil Paradox Interactive. Tí vydali vysoko hodnotené stratégie Victoria 3, Crusader Kings III alebo strieľačku Vampire: The Masquerade - Bloodhunt. Päť vydaných hier v roku 2022 malo priemerné hodnotenie 81,8%.

Na treťom mieste s priemerným hodnotením 76,5% ostal Activision. Tomu sa podarilo vydať Diablo Immortal, nové COD, Warzone 2 alebo expanziu do World of Warcraft. 

Nižšie si môžete pozrieť rebríček 20 najlepších vydavateľov za rok 2022:

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry