Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Najväčšie hry roku 2023

Najväčší herný blockbuster roku 2023? Máme 5 kandidátov

Týchto 5 hier sa bude predávať ako teplé rožky.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Rok 2023 odštartoval a hoci je zatiaľ uhorková sezóna, už v Januári/Lednu sa chystá na vydanie niekoľko hier. Hneď v prvý mesiac totiž vyjdú hry ako Fire Emblem Engage, Forspoken, Dead Space (Remake) a Age of Empires II: Definitive Edition.

Skutočné blockbustery však začnú vychádzať až neskôr a pôjde o hry, na ktoré čakajú milióny, ak nie desiatky miliónov fanúšikov. Vybrali sme preto 5 hier, o ktorých si myslíme, že sa budú predávať ako teplé rožky. Hry, ktoré si ľudia kúpia na istotu, už v predobjednávke a rozhodne nebudú sklamaní.

Ktorý z týchto titulov nakoniec skončí ako najrýchlejšie predávaný za rok 2023 je zatiaľ otázne. Vaše tipy si radi prečítame dole v komentároch.

1. The Legend Of Zelda: Tears Of The Kingdom

12.5.2023 - Nintendo Switch

Najrýchlejšie predávanou hrou tento rok nebude COD, ale Zelda. Tá totiž vychádza ako sequel k vysoko oceňovanej prvej hre - The Legend of Zelda: Breath of the Wild z roku 2017. Switch verzia doteraz predala 28 miliónov kusov. Tears Of The Kingdom vyjde na platformu, ktorú má doma už 115 miliónov ľudí, čo je 3x viac ako PS5 a Xbox Series dokopy. Nepochybne pôjde o predajný megahit.

2. Diablo IV

6.6.2023 - PC, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, PlayStation 5

Diablo 3 v roku 2012 stanovilo rekord ako najrýchlejšie predávaná PC hra v histórii. Za prvých 24 hodín sa jej na jednu platformu podarilo predať 3,5 milióna kusov a nasledujúce dni bola totálne vypredaná vo všetkých obchodoch. Diablo 3 si za roky získalo cez 30 miliónov hráčov a Diablo IV vyjde na všetky platformy naraz.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Diablo IV Lilith Trailer

Diablo IV Lilith Trailer

Navyše, kopec hráčov sa na značku Diablo namotalo aj cez free-to-play hru Diablo Immortal, takže si nový veľký diel série nenechajú ujsť. Ak nepredá 10 miliónov kusov za prvý mesiac, zožerem kefu.

3. Marvel's Spider-Man 2

Jeseň 2023 - PlayStation 5

Aj Marvel's Spider-Man v roku 2018 stanovil rekord ako najrýchlejšie predávaná first-party exkluzivita v histórii PlayStationu. Za prvé tri dni predala na PS4 až 3,3 milióna kusov, za prvé štyri mesiace to bolo už 9 miliónov. Hre sa na PS4 podarilo predať až 13 miliónov kusov za rok, potom vyšla aj remasterovaná verzia na PS5, či menší sequel s názvom Miles Morales.

Marvel's Spider-Man spolu s Marvel's Spider-Man: Miles Morales predali 33 miliónov kusov ešte pred tým, ako hry vyšli na PC. A vďaka tomu je Marvel's Spider-Man 2 jedna z najočakávanejších hier tohto roka. Štúdio Insomniac Games chystá vydanie hry na PS5 už na jeseň, pravdepodobne znovu v Septembri.

4. Hogwarts Legacy

10.2.2023 - PC, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

Hogwarts Legacy je najočakávanejšou hrou začiatku 2023 a v úspechu jej vo Februári nestojí žiadna hra. Hráči čakali na poriadnu Harry Potter hru už od časov hry Harry Potter and the Chamber of Secrets z roku 2002.

Novinka od Avalanche Software a Warner Bros prináša skutočný open-world zo sveta Harry Potter, so zámkom Rokfort (Bradavice), s temným lesom ale aj obrovským jazerom, s útesmi, rôznymi podivnými tvormi a samozrejme, autentickými kúzlami. Je to proste vysnívaná hra, ktorá dúfame dopadne dobre a pohltí nás na desiatky hodín. A to na všetkých platformách.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom Hogwarts Legacy trailer

Hogwarts Legacy trailer

5. Nové Call of Duty

Jeseň 2023 - PC, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, PlayStation 5

Ani tento rok v rebríčkoch predajov nebude chýbať Call of Duty. Síce nevyjde veľký diel série ako po iné roky, ale len menší spin-off, respektíve COD MWII Part 2, ale aj tak sa bude predávať ako teplé rožky. Call of Duty v predajoch doteraz nikto neprekonal už niekoľko rokov, ani Elden Ring.

Karty však môže zamiešať deal Microsoft+Activision a Call of Duty môže prísť do Game Passu. Preto môže síce byť počet hráčov vyšší, ale nedozvieme sa, koľko miliónov kusov hra reálne predala. To isté čaká aj vysoko očakávaný Starfield, preto sa do tohto rebríčku nedostal hoci pôjde o megaúspešný trhák.

Najhoršia hra roku 2022 Postal 4

Toto je 10 najhorších hier roku 2022 podľa Metacritic

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený