Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Namiesto domu kúpil skin do CSGO: AK-47 za 150-tisíc eur

Jeden z najväčších predajov na trhu so skinmi.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

16. Marec 2023

AK-47 Wild Lotus Sale Price_093209

CSGO je hrou, v ktorej už takmer desať rokov je možné zbierať rôzne skiny na zbrane. Skiny nemajú absolútne žiadnu výhodu v hraní a ide čisto o kozmetické itemy. Aj napriek tomu, ich hodnota rokmi stúpa a na trhu sa objavia také kúsky, ktoré majú cenu domu, či bytu.

Presne taký predaj prebehol pred pár dňami. Čínsky hráč si na burze Buff kúpil skin AK-47 Wild Lotus za neuveriteľných 160-tisíc dolárov, čo je zhruba 150-tisíc eur. Skin Wild Lotus patrí medzi najhodnotnejšie v hre CSGO, Factory New vás vyjde na 10 000 dolárov.

Counter Strike Global Offensive

Rumor: Valve chystá Counter-Strike 2, beta by mala prísť ešte tento mesiac

Dôvodom, prečo sa tento skin predal za 16-násobok svojej ceny sú nálepky, ktoré skin na sebe má. Obsahuje totiž štyri nálepky Holo z turnaja Katowice 2014 CS:GO Major. Každá z týchto nálepiek má hodnotu okolo 40-tisíc dolárov. Skin vyšiel až v roku 2019 a nálepky boli na skin nalepené až po tomto roku, čo skinu dodalo obrovskú hodnotu.

Na svete existujú už len dve zbrane AK-47 Wild Lotus, ktoré majú tieto isté nálepky. Tento konkrétny skin, ktorý sa teraz predal za 160-tisíc, používal na turnaji aj Russel ‘Twistzz’ Van Dulken z FaZe Clanu. Skin mal požičaný v roku 2022. Majitelia skinov ich bežne požičiavajú hráčom na turnaje.

Najcennejším skinom pre AK-47 je dnes Case Hardened 661, ktorého cena sa dnes pohybuje na úrovni 400-tisíc dolárov. Tento skin má na sebe štyri nálepky Titan Holo z turnaja Katowice 2014.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Týpek dosiahol cez 4000 FPS v CSGO

Týpek dosiahol cez 4000 FPS v CSGO

V hre vďaka tomu aj chodil rýchlejšie.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom CS:GO má viac aktívnych hráčov, než kedykoľvek predtým

CS:GO má viac aktívnych hráčov, než kedykoľvek predtým

Prekonal rekord v počte hráčov naraz.