Need for Speed Next Gen

Next-Gen Need For Speed odložené na rok 2022

1 marca, 2021 Lukáš Kanik

Vývojári z Criterionu budú pomáhať s Battlefield 6.

EA oznámilo odloženie ďalšej hry až na rok 2022. Tento rok na jeseň malo totiž vyjsť nové Need for Speed na next-gen konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X. Nestane sa tak a nový diel závodnej série od Criterion Games vyjde až o rok neskôr. Až na jeseň roku 2022.

Čo bude robiť Criterion Games celý tento rok? Pomáhať DICE pri vývoji nového titulu Battlefield 6 (pracovný názov), ktorý má vyjsť na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X už na jeseň 2021. Laura Miele, šéfka štúdií EA potvrdila, že vývoj NFS nie je v problémoch a ani Criterionu nebola značka zobratá, proste potrebujú alokovať ľudí na projekt, ktorý je už v pokročilej fáze vývoja.

Nová generácia Need For Speed bude používať aktualizovaný Frostbite engine, ktorý využije raytracing a fotorealistické prvky.

Navyše, EA na tento rok bude mať minimálne jeden závodný titul a to od Codemasters – F1 2021. Posledná hra série Battlefield vyšla už v roku 2018.

Battlefield 6 (prvé detaily o hre) má okrem singleplayer kampane a multiplayeru obsahovať aj nový battle royale mód, ktorý sa bude podobať na COD Warzone. Aj na tento režim EA potrebuje množstvo vývojárov. Battlefield 6 má byť odhalený už na jar.

Unikol prvý gameplay z Need For Speed 2021!

Sledujte ma: