Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Nintendo nemá dôvod robiť svoje hry lepšie, Pokémon Scarlet And Violet pokorilo rekordné predaje

Medzitým samotní hráči hromžia nad technickým stavom

Profilový obrázok autora článku - Veronika Ďureková Veronika Ďureková

24. November 2022

titul

Len včera sme vás informovali o skvelých predajoch nového God of War. Čo sa týka konkurencie z dvora Nintenda, Pokémon Scarlet And Violet, tlač doposiaľ zasypávali najmä nepriaznivé recenzie hráčov. Technický stav je prinajlepšom poľutovaniahodný. Hráči sa však nesťažujú len na bugy a glitche. z viacerých nespokojných úst sa jednohlasne ozýva, že by hra s trochou snahy vývojárov mohla vyzerať oveľa....modernejšie. 

Správa o 10 miliónoch predaných kopií len v otváracom víkende tak určite zaskočila celú hernú komunitu. Alebo ani nie? Pri Nintende sme si už na vysoké predaje priemerných hier zvykli. Aby ste si však dokázali tento úspech lepšie premietnuť na škálu Nintendo hier, Pokémon Sword and Shield zahviezdilo v prvých troch dňoch na konzolách "len" u 2 miliónov hráčov. 

Na základe toho môžeme iba pesimisticky predpokladať, že bez  podnetu samotných hráčov sa od Game Freaku výraznejšieho posunu pri Pokémon hrách tak skoro nedočkáme. 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Veronika Ďureková

Veronika Ďureková

Platformy: PlayStation, Nintendo
Fanúšička akčných FPS a RPG

Zobraziť komentáre (1)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články