Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

God of War Ragnarok sa predáva ako teplé rožky

Najrýchlejšie predávaná PS exkluzivita v histórii.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

23. November 2022

God of War Ragnarok predaje

O tom, že God of War Ragnarok sa bude predávať extrémne rýchlo nebolo pochýb. Ide totiž o vysoko očakávaný sequel k najlepšej hre roku 2018, na ktorý si brúsili zuby nie len zarytí PlayStation hráč, ale už aj PC komunita. 

God of War Ragnarok predal neuveriteľných 5.1 milióna kusov za prvých 5 dní od spustenia predaja. Teda od 9.11. do 13.11.2022. Ide tak o najrýchlejšie predávanú first-party hru na PlayStatione. Doteraz tento rekord držal The Last of Us Part II, ktorý za otvárací víkend predal 4 milióny kusov. 

Ragnarok je samozrejme najrýchlejšie predávanou hrou v sérii a predchodcu prekonal výrazne. Totiž God of War v roku 2018 predal svojich 5 miliónov za celý úvodný mesiac. 

Za obrovským záujmom je aj fakt, že Sony na vydanie hry do obchodov poslalo tisícky bundlov PlayStation 5. Kto si chcel konzolu kúpiť, musel si kúpiť práve tento bundle aj s hrou, pretože nič iné na sklade nebolo. 

God-of-War-Ragnarok-Screenshot_02

GOW Ragnarok v UK predajoch prekonal Modern Warfare 2 aj Elden Ring

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články