Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Nové Call of Duty oznámené! Nevyjde na PC, mobily ani na konzoly

Čo to je teda zač?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Call of Duty The Board Game

Spoločnosť Activision spolu s Arcane Wonders dnes oznámili novú hru, ktorá rozširuje sériu Call of Duty. Tento krát však nejde o FPS strieľačku s výbušným príbehom a rýchlym multiplayerom. Táto Call of Duty hra je totiž stolová hra. 

Call of Duty The Board Game sa bude odohrávať v roku 2019 vedľa príbehu COD: Modern Warfare a obsahovať bude rovnaké zbrane aj mapy, ako nájdeme vo videohre. 

Arcane Wonders sľubuje, že vymysleli také herné mechaniky, že hráči stolovej hry si budú môcť vychutnať akčné zápasy, súboje, pohyb a tiež mierenie s postavičkami, podobne ako v hre. Pravidlá a nejaké tabuľky v tomto prípade budú len minimálne. Tvorcovia stolovej hry prakticky prenášajú FPS herné mechaniky do doskovej hry. 

Stolová hra prinesie v základom balíku za 50 dolárov zápasy pre dvoch ľudí. Sety sa však dajú rozšíriť až pre štyroch ľudí. Autori dokonca chystajú kooperatívnu kampaň až pre štyroch ľudí. A v plánoch do budúcnosti dokonca figuruje aj zombie kampaň. 

Ako už býva zvykom, aj táto stolová hra sa najskôr pokúsi získať priazeň na Kickstarteri. Nie že by Activision potreboval vyzbierať pár tisíc dolárov, Arcane Wonders ale musí vyzbierať sumu na to, aby mohli sety vyrobiť a priniesť na trh. Activision im prakticky len poskytol licenciu. 

Stolová hra Call of Duty The Board Game príde na Kickstarter na jeseň, sledovať ju môžete na oficiálnej stránke

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články