Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Nový multiplayerový Far Cry má byť extraction-shooter

Ubisoft zase naskakuje na odchádzajúci vlak.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Far Cry New Dawn  Wallpaper

Ubisoft je známe tým, že sa snaží skopírovať aktuálne trendy z herného priemyslu a vydať podľa nich hry s 2-3 ročným oneskorením. Keď už tak trendy nie sú. Tak nejak skončili battle-royle hry Hyperscape a Tom Clancy's Ghost Recon Frontline.

Tento krát však Ubisoft chce naskočiť na vlak žánru extraction-shooter, ktorý pred rokmi vytvoril a presadil Escape From Tarkov. Hra jedným časom vystrelila v popularite na Twitchi vďaka streamerom Dr. Disrespect a Shroudovi, potom hra inšpirovala niekoľko ďalších štúdií pre vytvorenie vlastnej kópie.

Ubisoft chce extraction-shooter vytvoriť z Far Cry. Podľa dostupných informácií firma pracuje dvoch hrách Far Cry. Jednou z nich je Far Cry 7, o ktorej sme zozbierali už nejaké informácie, tou druhou má byť čisto multiplayerová hra Far Cry. Z klasického multiplayeru sa postupne zformoval extraction-shooter, ktorý sa bude odohrávať na mape Alashnica, teda na Aljaške.

V tejto Far Cry hre budú hráči na mape zbierať rôzne suroviny, ako zvieracie kože, chemikálie, rastliny, výzbroj a vybavenie, ktoré potom môžu používať na craftenie itemov a vylepšovanie úkrytu. Úkryt by mal byť zdieľaný aj s inými hráčmi v jednej partii. Hernú postavu bude možné vylepšovať cez perky, ktoré bude možné získať splnením kontraktov a výziev. Ak hráči umrie, stráca výbavu, levely aj perky. Jediné, čo mu ostáva, je výbava v úkryte.

Ubisoft plánuje vydať tento projekt ešte skôr, ako Far Cry 7. Teda niekedy v roku 2024.

Far Cry 7 Wallpaper

Far Cry 7 je už vo vývoji, s ním aj multiplayerový Far Cry

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry