Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Nvidia RTX 40 ukázala svoju silu v hre Racer RTX

Budeme si ju môcť stiahnuť od Novembra.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Nvidia Racer RTX Game

To, čo filmárom trvalo pred 15 rokmi vyrenderovať tri mesiace na render farme, dnes zvládne jedna grafická karta v real-time. Takto nejak by sa dal popísať výkon nových grafických kariet rady GeForce RTX 40, ktoré Nvidia predstavila včera.

Spolu s technickými detailmi týchto kariet však ukázali aj špeciálne demo hry Racer RTX, ktoré beží na jednej grafickej karte. Prečo je špeciálne? Pretože celá "hra" beží v real time, je plne nasvietená raytracingom, drvivá väčšina objektov je fyzikálna a v hre nenájdete statické pre-baked nasvietenie. Ide o simuláciu prostredia s plnou fyzikou ale aj nasvietením.

V hre Nvidia Racer RTX si zajazdíte na autíčkach na diaľkové ovládanie v uliciach a miestnostiach domu. Budete prekonávať rôzne prekážky a úseky trate. Toto tech demo bude dostupné na stiahnutie už v Novembri.

Rozhodne odporúčame si video pozrieť. Keď si človek uvedomí, že to všetko beží v real-time na jednej grafike, je to priam neuveriteľné. Hry v takejto grafickej kvalite by mohli na trh prísť už o pár rokov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry