Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Odklady hier nekončia, meškať bude GTA, Redfall aj Hogwarts Legacy

Zatiaľ nepotvrdené info.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

17. Január 2022

Hogwarts Legacy Wallpaper

Rok 2021 bol rok odkladov. Asi ešte nikdy nebolo odložených tak veľa hier, ako minulý rok. Niektoré len o pár mesiacov, niektoré sa posunuli až na rok 2022, vďaka čomu bude tento rok extrémne nabitý.

Je polka Januára 2022 a zatiaľ bola odložená len jedna veľká hra. STALKER 2 mal vyjsť už teraz v Apríli, no vývojári ho odložili až na December, o celých osem mesiacov.

Podľa dostupných - zatiaľ nepotvrdených - informácií sa odkladom nevyhneme ani pri nasledujúcich hrách.

Colin Moriarty, bývalý redaktor IGN, tvrdí, že hra zo sveta Harry Potter - Hogwarts Legacy, narazila na problémy vo vývoji. Warner Bros však ešte minulý rok povedal, že hra nevyjde skôr ako v Apríli 2022, no marketing zatiaľ neodštartoval. Podľa Moriartyho bude Hogwarts Legacy odložené až na rok 2023. Trailer by sme mali vidieť už vo Februári na PlayStation evente.

Nová kooperatívna strieľačka od Arkane, Redfall, mal pôvodne vyjsť v lete 2022 na PC a Xbox. V podcaste Defining Dukes však niekoľko YouTuberov tvrdilo, že Redfall nestihne vydanie v lete a bude odložený až ku koncu roka, niekedy pred Vianoce. O Redfall sme od oznámenia doteraz moc nepočuli, môže však ísť o rovnako veľký hit štúdia Arkane, ako Deathloop.

Titulný obrázok Youtube videa

Odložené môže byť aj GTA V pre PS5 a Xbox Series X

Zdanlivo jednoduchý (a nie moc zmenený) port hry GTA V pre nové konzoly Xbox Series X a PlayStation 5 tie nemusí vyjsť podľa plánov. Ten bol odložený už raz, pôvodne mal vyjsť na konci roka 2021.

Po novom má GTA V na PS5 a Xbox Series X vyjsť v Marci 2022. Dataminer Matheusbr9895_ však na Twitteri tvrdí, že vývoj tejto verzie je komplikovaný a že táto verzia bude odložená na Apríl alebo Máj 2022.

Posledná veľká hra, o ktorej odklade sa hovorí už teraz, je Mario + Rabbids Sparks of Hope, plošinovka oznámená na E3 2021. Vyjsť mala v roku 2022 na Nintendo Switch. Známy Nintendo leaker NateTheHate však tvrdí, že Ubisoft Miláno potrebuje na vyladenie hry viac času. Preto by mala vyjsť až v prvej polovici roku 2023.

Hry oznamujú moc skoro, na vývoj majú málo času a problémom sú aj dátumy

Za odklady hier môžu prioritne tri veci. Tou prvou je, že ich oznamujú moc skoro. Toto je špeciálne prípad Ubisoftu, ktorý oznámi hry 4, 5 aj 6 rokov pred vydaním, no počas tohto obdobia niekoľko krát reštartujú vývoj. Keby hry oznamovali pol roka pred vydaním - teda už v relatívne hotovej fáze - väčšine odkladov by sme sa vyhli.

Druhým dôvodom je málo času na vývoj. Keď vydavateľ oznámi dátum vydania rok alebo dva roky dopredu, nikto z tímu nedokáže povedať, či sa to stihne. Najmä pri prepracovaných a bohatých hrách sa stane, že sa počas vývoja niečo skomplikuje. Napríklad God of War Ragnarok sa oneskorí pre to, že herec Christopher Judge bol na operácii chrbtice.

Dátumy vydania sú ďalším problémom, s ktorým sa musia vydavatelia popasovať. Natlačiť niekoľko AAA hier na jeden mesiac nie je výhodné pre nikoho, asi len pre tých, ktorí majú najsilnejšie karty. Preto vydavatelia niekedy prehodnotia mesiac, v ktorom hra má vyjsť a posunú ju na mesiac, v ktorom všeobecne vychádza menej hier. Urobil tak napríklad nový Saints Row, presunul sa z Februára na August.

Skull and Bones

Peklo v Ubisofte pokračuje: Skull and Bones znovu odložené

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus – Recenzia českej PC verzie

Metro Exodus ide v šľapajách predchodcov a predsa vrhá tieň ďalej, ako oba diely dokopy.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Detaily PC verzie GTA V – čo pribudne nové?

Detaily PC verzie GTA V – čo pribudne nové?

Našli sme množstvo skvelých detailov, ktoré by vás mali zaujímať!

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Zberateľská edícia Hogwarts Legacy obsahuje levitujúci prútik

Zberateľská edícia Hogwarts Legacy obsahuje levitujúci prútik

Ale aj skorší prístup do hry.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Objavilo sa kopec detailov o Hogwarts Legacy, zatiaľ nepotvrdených

Objavilo sa kopec detailov o Hogwarts Legacy, zatiaľ nepotvrdených

Očakávaná hra zo sveta Harry Potter.