Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

PC HW požiadavky pre Forza Motorsport sú dosť drsné

Na max detaily by sa zišla karta za 1400 eur.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Forza Motorsport Release Date

Ak ste boli zvyknutí na absolútne fantastickú optimalizáciu Forza Horizon 5, u Forza Motorsport to možno bude o niečom inom. Hra síce na menšie detaily pobeží aj na GTX 1060, ale na ultra detaily budete potrebovať poriadny počítač. Môže za to aj všadeprítomný raytracing, či pokročilá simulácia opruženia, pneumatík aj počasia.

Medzi orporúčanými požiadavkami je 16GB RAM, grafika s 8GB VRAM, 130 GB voľného miesta na disku, či karta RTX 2080 Ti alebo RX 6800 XT. Pre hranie na max detaily však vývýojári odporúčajú RTX 4080 alebo RX 7900 XT. To ak si chcete hru užiť s plným raytracingom aj počas závodov. 

PC verzia bude podporovať upscaling technológie Nvidia DLSS 2 a AMD FSR 2.2. Vývojári na svojich stránkach zverejnili aj kompletný zoznam volantov, ktoré budú podporované na PC ale aj na konzolách. 

Pri prvom spustení hry vás bude čakať "optimalizácia shaderov" takže si na prvú hru pár minút počkáte. Naopak, Forza Motorsport bude podporovať DirectStorage pre instantné loadingy. V menu bude hra defaultne 30fps, dá sa to však zmeniť v nastaveniach, multiplayer bude zamknutý na 60fps. 

Skvelou správou je, že hra na Steame, v PC aplikácii Xbox aj na konzolách Xbox Series X a S majú zdieľaný progres. Je teda jedno, na ktorej platforme budete hrať, pokračovať môžete kedykoľvek na inej. 

Forza Motorsport vychádza 10.10.2023, ale aj v tomto prípade Microsoft ponúka prístup o 5 dní skôr. Ten získajú všetci, ktorí si kúpia drahšiu Premium Edition, alebo si kúpia Premium upgrade ku svojej Game Pass verzii. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry