PC je už najziskovejšou platformou Ubisoftu

ubisoft

Najmä digitálny obsah na predáva na PC lepšie, ako na PS4.

Ubisoft zverejnil svoje príjmy za prvý štvrťrok nového obchodného roka a zdá sa, že platforma PC je na čele. Spoločnosť totiž oznámila, že z tých 314,2 milióna eur, čo zarobila za tri mesiace, pochádza až 34% z platformy PC. PC platforma je tak najziskovejšou hernou platformou tejto spoločnosti, mobily sú prekvapivo pozadu.

Ďalších 31% zo ziskov pochádza z PlayStation 4, konzola Xbox One pripísala na účet 18%. Zvyšné pochádzajú z Nintendo Switch, alebo z mobilných hier. Zisky z PC platformy narástli za posledný rok o neuveriteľných desať percent.

O tento nárast sa postaralo vydanie stratégie Anno 1800, ktorá je PC exkluzivitou. Táto hra sa postarala o obrovský nárast financiá hlavne preto, že nevyšla na Steame. Namiesto toho vyšlo Anno len na Uplay alebo Epic Games Store. Množstvo hráčov sa rozhodlo radšej si ju kúpiť na Uplay, ako na Epicu a z Uplay ide Ubisoftu 100% z predaja.

Hráči na najrozšírenejšej platforme ale kupovali aj AC: Odyssey a o neustály prísun peńazí sa stará aj Rainbow Six Siege.

Ubisoft oznámi novú športovú značku – Roller Champions

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site