Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

PC verzia Star Wars Jedi: Survivor má otrasné hodnotenia

Dôvodom je zlý PC port.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint Marián Balint
Star Wars Jedi Survivor Wallpaper

Dnes vyšla jedna z najočakávanejších hier roka. Ak si však plánujete Star Wars Jedi: Survivor zahrať, momentálne určite neodporúčame hru kupovať na PC.

Na Steame má hra z 1600 recenzií iba 33% pozitívnych. Väčšina negatívnych recenzií sú však sťažnosti na hroznú optimalizáciu. Hra beží aj na najvýkonnejších strojoch pod 60fps, niekedy sa však hráči dostanú aj pod 30 snímkov a to aj na kartách ako RTX 3090. Hra taktiež aj často crashuje a loadingy sú extrémne dlhé. Konzolová verzia hry na tom tiež nie je perfektne, ale oproti PC verzii to je úplne iný príbeh.

V recenzii dal Lukáš PS5 verzii hry skvelých 8,8 bodov, avšak aj na konzolovej verzii pochytil menšie FPS dropy. Ak s kúpou teda nechcete čakať, určite vám odporúčame konzolovú verziu hry. Ak konzolu nemáte a čakať nechcete, pripravte si 4090, aby ste hru rozbehli aspoň na stabilných 60fps.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marián Balint

Marián Balint Oficiálny Patrón

Recenzent a redaktor, Fanúšik všetkých druhov hier, Playstation a PC hráč, Simracer

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články