Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

PC verzia The Last of Us Part I je asi najhorší port všetkých čias

Užívateľské hodnotenie na Metacritic pod 20%.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
The Last of Us Metacritic

PC verzia hry The Last of Us Part I pred pár dňami dorazila na Steam. Jej štart bol tak nepodarený, že v prvé dni zbierala prakticky len negatívne recenzie, čo sa odrazilo aj na jej hodnotení na Metacritic. 

Užívateľské hodnotenie na Metacritic dosiahla The Last of Us Part I takmer úplné dno, hra má 1.7 z 10 a v recenziách herných magazíov má hodnotenie len 56%. Asi všetci sa zhodneme, že z hľadiska herného spracovania či príbehu ide o výnimočné majstrovské dielo. Za nízkymi hodnoteniami je však techická kvalita PC verzie. Niektoré z recenzií užívateľov na Steame sme zverejnili aj v našej predchádzajúcej novinke

The Last of Us Steam

The Last of Us Part I na Steame zbiera väčšinou negatívne hodnotenia

Naposledy sme takýto PC port zažili v roku 2015, kedy vyšla nepodarená PC verzia Batman Arkham Knight. Hra bola v tak zlom technickom stave, že Warner Bros ju stiahlo z predaja. Hru vtedy na PC portovalo štúdio Iron Galaxy Studios a to je presne rovnaké štúdio, ktoré teraz portovalo PC verziu The Last of Us Part I. 

Steam v prípade The Last of Us Part I vyhovel hráčom a peniaze vracia aj po dvoch odohraných hodinách. Mnohí totiž prvú hodinu alebo dve len inštalovali shadery a tak sa k hraniu ani nedostali. Momentálne už priemerné hodnotenie na Steame rastie, keďže Naughty Dog sa podarilo vydať už niekoľko patchov na opravu kritických chýb. 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Kedy vyjde The Last of Us Part I na PC?

Kedy vyjde The Last of Us Part I na PC?

The Last of Us Part I príde už 2. Septembra na Playstation 5. Kedy však vyjde PC verzia hry?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Vývojár v Sony: The Last of Us PS5 remake nie je len vyťahovanie peňazí

Vývojár v Sony: The Last of Us PS5 remake nie je len vyťahovanie peňazí

Titul s plnou cenovkou obhajuje.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Naughty Dog zverejnilo HW požiadavky PC verzie The Last of Us Part I

Naughty Dog zverejnilo HW požiadavky PC verzie The Last of Us Part I

The Last of Us Part I príde na PC už 28. Marca.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Vydanie PC verzie The Last Of Us Part I posunuté o takmer jeden mesiac

Vydanie PC verzie The Last Of Us Part I posunuté o takmer jeden mesiac

Hra teda vyjde 28. Marca/Března.