Posledná epizóda

CH Podcast #44 - Summer Game Fest, Devolver Digital, State of Play a budúcnosť E3

13. Jún 2022

Dnešný diel vznikol vďaka spoločnosti Creative. Ďakujeme za podporu!

V najnovšej epizóde CentrumHer podcastu sa naša tradičná trojica pozrela na všetko podstatné, čo sme mali možnosť vidieť na takmer dvojhodinovej konferencií Summer Game Fest.

Nevynechali ani konferenciu indie vydavateľstva Devolver Digital a zhrnuli aj State of Play od Sony, ktorý sa konal ešte začiatkom Júna.

No a na záver sa Marek s Lukášom rozrozprávali o tom, aké je to pokrývať E3 a prečo sa zrejme tento jeden z najtradičnejších videoherných eventov už nikdy nevráti.

Phil Spencer sa chystá oživiť značku StarCraft

Po prevzatí Activision Blizzard, Microsoft odklepne nový Starcraft.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

07. November 2022

Starcraft 2 Wallpaper

Do uzavretia obchodu Microsoft a Activision ostáva ešte viac ako pol roka, po tomto čase sa Microsoft stane plným majiteľom vydavateľstva Activision, ale aj Blizzard. 

Phil Spencer sa však už teraz pre Wired vyjadril, že sa teší na oživenie značky StarCraft. "Teším sa, že si bude môcť sadnúť s tímami Activision, Blizzard a Kinga a porozprávať sa o starších značkách a možnostiach, ktoré by sme mohli mať."

Konkrétne spomenul aj žáner RTS, v ktorom Microsoft má už teraz hneď niekoľko veľkých titulov. Naposledy oznámili kompletný remake hry Age of Mythology, ale aj konzolové verzie hier Age of Empires. 

StarCraft 2 vyšiel ešte v roku 2010, neskôr sa dočkal aj príbehových expanzií. Za prvý mesiac predal tri milióny kópií, ale expanzia StarCraft II: Legacy of the Void predala prvý milión za 24 hodín od vydania. 

Age-of-Mythology-Retold

Age of Mythology Retold remasteruje hru z roku 2002

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články