Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

PlayStation 5 predal 21,7 milióna kusov, rýchlosť predajov stagnuje

Sony zverejnilo aktuálne čísla predajov PS5.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PlayStation-5-PS5-Consoles

Čoskoro to budú dva roky od uvedenia konzoly PlayStation 5 na trh. Ani za tento čas sa Sony nepodarilo vyriešiť nedostatok konzol na trhu. Dodnes je väčšina PS5 vypredaná a v niektorých obchodoch sa predáva s mimoriadnou prirážkou až 30%.

Predaj konzol PS5 sa medziročne takmer nezrýchľuje

Sony k 30.6.2022 predalo 21,7 milióna konzol PlayStation 5, čo je nárast o 2,4 milióna konzol za posledné tri mesiace. Zdá sa, že predaje momentálne stagnujú, pretože je to len o 0,1 milióna kusov viac, ako v tom istom období pred rokom. Zdá sa, že to je skutočne maximálne množstvo, aké dokáže Sony vyrobiť a predať.

Je to ale o 0,4 milióna kusov viac, ako za predchádzajúci štvrťrok (Január-Marec) a to aj napriek tomu, že na začiatku roka Sony vydalo niekoľko veľkých exkluzivít. Napríklad Horizon Forbidden West a Gran Turismo 7.

Firma ešte v Marci 2022 oznámila, že výrobu konzol PlayStation 5 zrýchľuje. Kedy sa to však odrazí na trhu a dostupnosti, je zatiaľ otázne.

V aktuálnom štvrťroku sa totiž môže stať, že Sony predá menej konzol ako pred rokom. Takýto pokles by bol dva roky po vydaní konzoly prekvapil aj pre akcionárov.

PS-Plus-catalog-October-2022

Katalóg hier PS Plus sa rozrastá o ďalšie tituly

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry