Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

PlayStation Portal Handheld Cena

PlayStation Portal oficiálne - oznámená cena, funkcie

PlayStation Portal má svoje plusy ale aj mínusy.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Sony počas uplynulých dní oznámilo svoje vlastné handheldové zariadenie, ktorým bude možné prenášať obrazovku z konzoly PS5 a využívať remote-play. Má to však hneď niekoľko háčikov, firma oznámila aj cenu, ktorý vás iste nepoteší. 

Cena PlayStation Portal: 220 eur

Toto handheldové zariadenie vyzerá ako roztiahnutý PS5 ovládač DualSense s obrazovkou v strede. Celá táto sranda sa začne predávať za cenu 220 eur, teda zhruba 5300 Kč. To je už cena, za ktorú si viete kúpiť napríklad Xbox Series S.

Funkcie PlayStation Portal, čo to dokáže?

Portal je handheldové zariadenie na remote-play z konzoly PlayStation 5. Na hranie na tomto zariadení teda je nutné mať PS5 a na konzole spustenú hru. Obraz sa nebude prenášať do TV alebo monitora, ale do PlayStation Portal. 

Sony zverejnilo detaily tohto prenosu. Podľa oficiálnych informácií obsahuje Portal všetky funkcie ovládača PS5 DualSense, teda adaptívne trigery aj haptickú odozvu. Obrazovká má veľkosť 8 palcov pri rozlíšení 1080p. Samozrejmosťou je aj 60fps. Telo zariadenia obsahuje aj 3,5mm jack pre pripojenie káblových slúchadiel. Portal má zvládnuť prenos hry bez straty kvality a len s minimálnou odozvou. To pravdepodobne bude závisieť aj od kvality vašej Wi-Fi siete, či pozície zariadení v dome či byte. 

PlayStation Portal sa k PS5 pripája len cez lokálnu Wi-Fi. Hranie bez konzoly PS5 alebo mimo domu na inej sieti nebude možné. Rovnako na PS Portal nebude možné hrať hry cez cloud, ktoré nájdeme v katalógu PlayStation Plus Premium. 

K PS Portal si nepripojíte hocijaké Bluetooth slúchadlá

Sony spolu s PS Portal uvádza aj novú technológiu pripojenia, PlayStation Link. Je to nová technológia bezdrôtového pripojenia slúchadiel s PS Portal. To znamená, že si k Portalu nepripojíte iné Bluetooth slúchadlá čo máte doma, len tie najnovšie od PlayStationu. 

Mušlové slúchadlá cez hlavu, PlayStation Pulse Elite prídu na trh za cenu 150 eur, úplné nové slúchadlá do uší - PlayStation Pulse Explore - budú stáť 220 eur. Sony sa tak vydáva cestou Apple, keď orezáva kompatibilitu ostatným výrobcom a pre prenos zvuku využíva výhradne svoje, drahšie slúchadlá. 

Dátum vydania PlayStation Portal, slúchadiel PlayStation Pulse Elite a Pulse Explore nebol zverejnený, neboli spustené ešte ani predobjednávky.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený