Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Počet predplatiteľov PC Game Pass narástol medziročne o 159%

A vieme, koľko ľudí si zahralo cez cloud.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

26. Október 2022

PC-Game-Pass-2022

Microsoft sa vo svojej štvrťročnej správe nezabudol pochváliť výkonom svojej predplatnej služby Game Pass. Darí sa jej totiž rásť aj naďalej, hoci na začiatku roka to vyzeralo, že stagnuje.

Opak je však pravdou. Šéf Microsoftu, Satya Nadella, včera oznámil niekoľko skutočne pôsobivých detailov o výkone divízie Xbox.

Do 30. Septembra 2022 za tento rok narástol počet predplatiteľov PC Game Pass o neuveriteľných 159%, takže 1,5 násobok toho, čo minulý rok.

Cez Xbox Cloud Gaming si zahralo už viac ako 20 miliónov ľudí. K tomuto číslu Microsoftu pomohla jediná hra, ktorú si v cloude zahráte aj bez predplatného - Fortnite. A tiež to, že cloudové hranie Xbox teraz nájdete už aj v televízoroch Samsung, či na handheldoch.

Xbox Series S sa predáva ako teplé rožky

Satya Nadella vyzdvihol aj pôsobivý výkon konzoly Xbox Series S. Tá láka najmä nových hráčov, ktorí vstupujú do ekosystému Xbox vôbec prvý krát. Zhruba polovica nových majiteľov Series S sú práve títo ľudia. Mnohí z nich majú doma aj PlayStation, či Nintendo Switch.

Konzola Series S pritom stojí len niečo cez 200€ a spolu s predplatným Game Pass ponúka najvyššiu hodnotu. A hlavne, kúpite ju v obchodoch.

Aj vďaka silným predajom Xbox Series S, Microsoft zaostáva za PlayStationom už len o jeden milión kusov. za rok 2022 totiž PlayStation 5 predal 7,46 milióna kusov, Xbox predal 6,24 milióna kusov.

O tom, ktorá konzola vyhrá v počte predaných kusov do konca roka, rozhodne marketingová kampaň ale aj to, či sa Sony podarí na pulty obchodov dostať nové kusy PS5 v predvianočnej sezóne.

Ešte taký malý detail - Xbox zarobil za posledné tri mesiace Microsoftu viac, ako za rovnaké tri mesiace v celej 20-ročnej histórii.

Xbox Series S

Aký je vlastne rozdiel medzi Xbox Series S a Xbox Series X?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom November v Xbox Game Pass bude ešte poriadne nabitý

November v Xbox Game Pass bude ešte poriadne nabitý

Druhá polovica mesiaca prinesie tieto hry.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Xbox Design Lab sa vracia, vytvorte si vlastný ovládač

Xbox Design Lab sa vracia, vytvorte si vlastný ovládač

Posielajú aj do Česka a na Slovensko.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Xbox Game Pass zarobil 2,9 miliardy za rok 2021

Xbox Game Pass zarobil 2,9 miliardy za rok 2021

Ziskovosť Game Passu hraničí s istotou.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Zahrali sme si Xbox Game Pass na mobile, ako to ide?

Zahrali sme si Xbox Game Pass na mobile, ako to ide?

Je k hraniu hier na mobile nutný internet ako v NASA?