Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Portal: Prelude RTX je prvý RTX Remix remaster vytvorený komunitou

Vyzerá ako úplne nová hra a je zdarma.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Portal Prelude RTX PC 1

Na Steame práve vyšiel Portal: Prelude RTX, kompletne prekopaný komunitný prequel k hre Portal z roku 2007. Tento prequel pôvodne vyšiel v roku 2008, dnes však ožíva znovu a to vďaka technológii Nvidia RTX Remix. 

Tá vývojárom a moderom dovoľuje do starších hier implementovať raytracing v reálnom čase a tiež vylepšiť materiály, ktoré v hre so svetlom reagujú. Výsledkom je grafika, ktorá prekonáva všetky očakávana a z pôvodne plochých scén vytvára plne svetelne interaktívne prostredia. 

Portal: Prelude RTX obsahuje 8-10 hodinovú kampaň, ktorá sa odohráva ešte pred vznikom GLaDOS. Zložená je z 19-tich testovacích komôr a obsahuje aj nové herné mechaniky.

Na vývoji Portal: Prelude RTX sa podieľali nie len moderi, ale aj inžinieri z Nvidie. Do hry zapracovali raytracing, Nvidia DLSS 3, Nvidia Reflex a Nvidia RTX IO. Novú verziu hry vytváral len 5-členný tím zhruba osem mesiacov. 

Portal: Prelude RTX si môžete stiahnuť zdarma na Steame, samozrejme na plný zážitok odporúčame grafickú kartu rady RTX 40.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry