Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Poznáme detailné PC požiadavky Dead Island 2

Grafika vyzerá skvele, potiahne vám to komp?

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Dead-Island-2-screenshots-4

Konzolisti sa nemusia strachovať, či im PS alebo Xbox rozbehne Dead Island 2, PC hráčov však zaujímajú HW požiadavky. Dnes sme sa dozvedeli detailné požiadavky pre Dead Island 2 aj to, na akých nastaveniach, respektíve framerate, vám hra pobeží. 

Hra na disku zaberie 70GB. Na hranie v 1080p a 60fps budete potrebovať minimálne grafiku RX 6600 XT alebo RTX 2070 Super. Na hranie v 4K a 60fps však budete potrebovať už Radeon RX 6950 XT alebo GeForce RTX 3090 so 16GB pamäťou RAM.

Tu sú ďalšie otázky a odpovede, ktoré sme sa dozvedeli z oficálnych stránok Dead Island 2:

 • Podporuje hra Dead Island 2 cross-play?

Nie, hra Dead Island 2 nebude podporovať cross-play.

 • Bude v hre Dead Island 2 multiplayer?

Dead Island 2 bude mať kooperatívny príbehový režim až pre 3 hráčov. Ďalšie podrobnosti o kooperácii odhalia čoskoro v inom blogu.

 • Je Dead Island 2 cross-gen?

Áno, Dead Island 2 bude podporovať cross-gen. Opäť - viac podrobností sa dozviete už čoskoro v blogu venovanom kooperácii

 • Má Dead Island 2 na konzolách podporu klávesnica + myš?

Nie - Dead Island 2 bude podporovať klávesnicu + myš iba na PC.

 • Aké jazyky sú k dispozícii v hre Dead Island 2?

Zatiaľ čo Dead Island 2 bude mať iba anglický zvuk, titulky, nápisy, možnosti a položky menu budú k dispozícii v nasledujúcich jazykoch: angličtina, francúzština, nemčina, španielčina, taliančina, ruština, brazílska portugalčina, mexická španielčina, poľština, čeština, zjednodušená čínština, tradičná čínština, kórejčina a japončina.

 • Aký je počet FPS pre Dead Island 2 na jednotlivých konzolách?

PlayStation 5/Xbox Series X|S - 60 FPS
PlayStation 4/Xbox One - 30 FPS

 • Aké ovládače sú podporované v hre Dead Island 2 na PC?

Ponuka možností v hre Dead Island 2 poskytuje rozloženie pre ovládače Xbox Series X|S, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 5 a PlayStation 4.

 • Je v hre Dead Island 2 režim streamera?

Áno, hra Dead Island 2 má režim streamera, ktorý blokuje licencovanú hudbu. Pri spustení hry však hráči najprv uvidia titulkovú sekvenciu Cinematic Title Sequence, ktorá tiež obsahuje licencovanú hudbu, preto odporúčame opatrnosť. Okrem toho režim streamera nemá filter gore.

 • Ktoré prvky HUD sa dajú v hre Dead Island 2 prispôsobiť?

V hre Dead Island 2 si môžete prispôsobiť tieto prvky HUD: zdravie a stav hráča, kompas, informácie o cieľoch úloh, značky cieľov, roster kooperujúcich hráčov, centrálne vyskakovacie okná oznámení, ľavé bočné vyskakovacie okná oznámení, merač, rádiové správy, denník správ, malé centrálne nápovedy, ukazovateľ výdrže, denník vyzdvihnutia zbraní, informácie o zbraniach, informácie o krivkách, zdravie a stav zombie, miesta interakcie, informácie o vyzdvihnutí zbraní, čísla poškodenia, informácie o rýchlych udalostiach, ukazovateľ nebezpečného ohrozenia. 

 • Ktorý DirectX je podporovaný v hre Dead Island 2?

Hra Dead Island 2 podporuje iba DirectX 12 - nepodporuje DirectX 11.

 • Podporuje hra Dead Island 2 technológie AMD FidelityFX Super Resolution (FSR2) a AMD FidelityFX Contrast Adaptive Sharpening?

Áno - Dead Island 2 podporuje obidve funkcie. V ponuke grafiky máte možnosť zapnúť FSR2. RCAS je v predvolenom nastavení zapnutá.

 • Podporuje hra Dead Island 2 softvér na zvýšenie výkonu?

Nie, Dead Island 2 nepodporuje softvér na zvýšenie výkonu.

Dead Island 2 Čeština CZ titulky

Aj Dead Island 2 bude mať češtinu hneď na vydanie

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články