Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Pozrite sa na ihriská a gameplay hry EA SPORTS PGA TOUR

Golfová novinka od EA.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
pga-tour-spieth-bunker

Spoločnosť Electronic Arts už tento mesiac uvedie svoju vlastnú golfovú hru EA SPORTS PGA TOUR, ktorá má konkurovať PGA Tour od 2K Games. A keďže o tejto hre máme na webe len málo detailov, prinášame vám dva trailery, ktoré vám ju priblížia. 

V prvom videu sa môžete pozrieť na golfové ihriská, teda rezorty, na ktorých si v EA SPORTS PGA TOUR zahráte. Hra bude mať pri vydaní 28 skutočných a 2 fantasy ihriská, celkovo 30 golfových ihrísk.

Titulný obrázok Youtube videa

Každé ihrisko je navrhnuté v uveriteľnej kvalite vďaka Frostbite enginu. Aby vývojári dosiahli čo najvernejšie vizuály ihrísk, dôsledne zmapovali rezorty pomocou najmodernejších technológií, napríklad fotogrammetriou, dronmi a tiež GPS súradnicami. 

Každé ihrisko je vyladené tak, aby sa správalo ako v skutočnom živote, čo má vplyv na pevnosť odrazu lopty, rýchlosť jej kotúľania, vplyv na rotáciu lopty a odpálenie lopty, ktoré sa líšia od ihriska k ihrisku.

Druhý trailer vám predvedie režim kariéry. Ten začnete kustomizáciou vlastnej postavy aj s oblečením známych značiek. Následne si zvolíte ligu, v ktorej chcete súťažiť. V kariére môžete súťažiť proti AI, ale AI si môžete aj vypnúť, aby ste zápas urýchlili. 

S trackovaním progresu v kariére vám pomôže kalendár podujatí a následne môžete svoje získané úspechy investovať do svojej postavy podobne, ako skill pointy v nejakej RPG hre. 

Titulný obrázok Youtube videa

EA SPORTS PGA TOUR vychádza na PC (EA App, Steam, Epic Games Store), Xbox Series X/S a PlayStation 5 už 7.4.2023 ale early access je už spustený pre tých, ktorí si predobjednali Deluxe Edíciu. Mimochodom, EA na konzoly PlayStation a Xbox k Deluxe Edícii PGA Tour rozdáva aj Madden NFL 23.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom EA Sports PGA TOUR - Recenzia

EA Sports PGA TOUR - Recenzia

Urobilo EA Sports revolúciu v golfovom žánri?

Titulný obrázok pre článok s nadpisom EA Sports PGA Tour spoznal dátum vydania

EA Sports PGA Tour spoznal dátum vydania

Sledujte nový gameplay trailer.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom EA sa po troch rokoch vráti k PGA Tour - prvý trailer

EA sa po troch rokoch vráti k PGA Tour - prvý trailer

Hra by sa mala volať jednoducho, EA Sports PGA Tour .

Titulný obrázok pre článok s nadpisom EA Sports PGA Tour sa oneskorí, príde začiatkom Apríla

EA Sports PGA Tour sa oneskorí, príde začiatkom Apríla

Vývojári potrebujú extra čas, aby hru vyladili.