eFootball PES 2022 Messi

Pro Evolution Soccer sa mení na eFootball, bude zdarma

21 júla, 2021 Lukáš Kanik

Konami odhalilo obrovské zmeny v sérii PES!

Obľúbená značka Pro Evolution Soccer končí. Konami pre tento ročník úplne vypustí označenie PES a nový diel série sa bude volať eFootball. To však nie je jediná veľká správa, dnešné oznámenie hry je priam šokantné.

eFootball bude free-to-play, vyjde len v digitálnej forme. Medzi oznámenými platformami je PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X a S, Xbox One a PC. Dátum vydania je naplánovaný na jeseň. Hra bude obsahovať plný cross-play medzi všetkými platformami.

eFootball vyjde aj na iOS a Android

Konami tiež oznámilo, že nový diel série vyjde aj na mobilné zariadenia. Neskôr po vydaní hlavnej verzie, príde eFootball aj na iOS a Android. Mobilní hráči však budú musieť používať gamepad ak si budú chcieť zahrať cross-play s ostatnými platformami.

Hra beží na novom engine, namiesto Fox Enginu sa dočkáme hry na Unreal Engine 4. Všetky verzia naprieč platformami budú funkčne rovnaké a tak Konami postupne nahradí PES Mobile novou hrou.

Hra bude aktualizovaná postupne na pravidelnej báze a tak už hráči nebudú musieť platiť za balíčky rozpisiek raz do roka. Vývojári budú tieto aktualizácie sezón prinášať zdarma.

Free-to-play verzia nebude obsahovať všetko

eFootball vo verzii zdarma bude obsahovať exhibičné zápasy a deväť známych tímov. Ostatné módy budú vývojári ponúkať vo forme platených DLC, takže si každý do hry zakúpi, čo chce, za menej. Či bude v hre aj Liga Majstrov alebo MyClub zatiaľ nevieme.

Čo sa nového enginu týka, Konami v Unreal Engine spracovalo systém Motion Matching, vďaka ktorému vzniklo 4x viac animácie, ako predtým. Nebude to síce tak pokročilý systém ako Hyper Motion vo FIFA, ale nové animácie uvidia všetci hráči, aj mobilní.
eFootball 2022 free game roadmap

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: