Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Projekt Metaverse planéty Earth 2 ukázal pôsobivé demo

Spracovanie planéty Zem v pomere 1:1.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

20. December 2022

Earth 2 Version 1

Earth 2 nie je prvá hra, ktorá dokázala spracovať celú planétu Zem v mierke 1:1. Ako prvý to dokázal Microsoft Flight Simulator, aj včera vydaný letecký simulátor X Plane 12.

Earth 2 sa pokúša o niečo podobné, o digitálnu kópiu Zeme, na ktorej by hráči mohli vybudovať svoj vlastný Metaverse svet. V Earth 2 totiž nenájdete žiadne historické budovy, mosty, ani mrakodrapy. Ide čisto o geologickú a nedotknutú kópiu Zeme, v ktorej všetky budovy a infraštruktúru vytvoria samotní hráči.

Tento Metaverse projekt už niekoľko rokov predáva parcely na tejto virtuálnej ploche. Hráči si na stránkach Earth 2 môžu kúpiť parcely na celom svete už za pár eur, kľudne aj pod svojim domom. Tieto parcely vám budú patriť už navždy, ale môžete ich aj predať, alebo na nich stavať. Vďaka peniazom vyzbieraným na parcelách autori financujú vývoj hry. A podarilo sa im predať už 106 miliónov parciel po celom svete.

Nové demo Earth 2 zaujalo realistickým spracovaním Zeme

Hoci mnoho ľudí je skeptických a Earth 2 stále považujú za scam podobný Star Citizen, vývojári obavy upokojili novým videom.

Titulný obrázok Youtube videa

Ukázali prakticky celú planétu Zem s rýchlym preletom nad jej povrchom a to všetko v real-time. Engine hry ani raz nezaváhal a vykreslenie terénu či stromov prebieha absolútne plynule. Na videu môžeme vidieť pohoria, kaňony, rieky, moria, skaly aj lesy.

Prekvapením však bola prezentácia prvého veľkomesta, vytvoreného hráčmi. Nejak takto by mohli vyzerať skutočné Metaverse mestá s interiérmi, v ktorých by sa ľudia mohli stretávať, predávať a nakupovať, či súťažiť. Je ale otázne, či engine zvládne tisícky hráčov na jednej mape. Kompletnú 29-minútovú ukážku Earth 2 si môžete pozrieť tu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Microsoft Flight Simulator dostane podporu DLSS 3

Microsoft Flight Simulator dostane podporu DLSS 3

Výkon zdvihne až dvojnásobne.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Bude mať Gran Turismo 7 češtinu? Poznáme odpoveď

Bude mať Gran Turismo 7 češtinu? Poznáme odpoveď

Sony oznámilo správy o češtine ku Gran Turismo 7.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Slovenský Way of the Hunter dostane expanziu s Aljaškou

Slovenský Way of the Hunter dostane expanziu s Aljaškou

Spoznáte úchvatné zákutia Aljašky a jej rozmanitú divokú prírodu.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Escape From Tarkov vás donúti vytiahnuť aj zaseknutý náboj

Escape From Tarkov vás donúti vytiahnuť aj zaseknutý náboj

Zmysel pre detail v tejto hre je neuveriteľný.