Posledná epizóda

CH Podcast #45 - Máme nový web, zahrali sme si God of War Ragnarok, tipujeme Hru roka

30. November 2022

Naša letná prestávka trvala dlhšie, ako sme si priali, ale sme späť! V najnovšej epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa porozprávali o našom novom webe. Hlavne o tom, ako prebiehala zmena, ako sme web testovali ale aj to, čoho sme sa pri prechode na nový systém báli najviac. Ak ste náš nový web ešte nevideli, určite si ho choďte pozrieť!

Obísť sme nemohli ani God of War Ragnarok. Hru sme hrali všetci a tak sme sa o nej pomerne rozsiahlo pobavili. Samozrejme, spoiler free!

A obísť sme nemohli ani blížiaci sa galavečer, kde sa dozvieme meno Hry rok. Prebrali sme si naše tipy na toto prestížne ocenenie. A v rámci debaty sme zablúdili aj k Xboxu, ktorý mal skvelý rok, akurát mu chýbali exkluzivity.

Prvý PS5 crack je vonku, jailbreak otvára pirátom nové možnosti

Podarilo sa vytvoriť prvý jailbreak na konzolu PlayStation 5.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

03. Október 2022

PS5 Crack Jailbreak Download

Sony po mesiacoch nie veľmi pozitívnych správ bude musieť riešiť ďalšiu nepríjemnú vec. Konzolu PlayStation 5 sa totiž hackerom podarilo cracknúť, vytvorili prvý takzvaný jailbreak. Jailbreak PS5 v konzole odomyká množstvo nových nastavení a nástrojov, ku ktorým má prístup len Sony alebo vývojári hier.

Znamená to, že vďaka jailbreaku bude možné do PS5 nahrať upravený softvér, ktorý eventuálne spustí aj craknuté hry, alebo tituly, ktoré na PS5 zatiaľ nie sú. Napríklad emulované PS1, PS2 alebo PS3 hry. Hackeri budú môcť vytvoriť aj jedinečné užívateľské prostredie konzoly.

Jailbreak PS5 otvára doposiaľ skryté nástroje

Crack na konzolu PS5 funguje zatiaľ len v softvérovej verzii 4.03 takže je možné, že Sony dieru v systéme opraví. Hackerom však jailbreak otvára prístup k skrytým nástrojom v nastaveniach, s ktorými bude jednoduchšie vytvoriť univerzálny crack na operačný systém konzoly, alebo crack na PS5 hry.

Samozrejme, je to nelegálne a cracknutím konzoly PS5 strácate záruku. Navyše, online služby sú deaktivované a užívateľov pri pokuse o online pripojenie môže čakať ban.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený