Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Prvý PS5 crack je vonku, jailbreak otvára pirátom nové možnosti

Podarilo sa vytvoriť prvý jailbreak na konzolu PlayStation 5.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

03. Október 2022

PS5 Crack Jailbreak Download

Sony po mesiacoch nie veľmi pozitívnych správ bude musieť riešiť ďalšiu nepríjemnú vec. Konzolu PlayStation 5 sa totiž hackerom podarilo cracknúť, vytvorili prvý takzvaný jailbreak. Jailbreak PS5 v konzole odomyká množstvo nových nastavení a nástrojov, ku ktorým má prístup len Sony alebo vývojári hier.

Znamená to, že vďaka jailbreaku bude možné do PS5 nahrať upravený softvér, ktorý eventuálne spustí aj craknuté hry, alebo tituly, ktoré na PS5 zatiaľ nie sú. Napríklad emulované PS1, PS2 alebo PS3 hry. Hackeri budú môcť vytvoriť aj jedinečné užívateľské prostredie konzoly.

Jailbreak PS5 otvára doposiaľ skryté nástroje

Crack na konzolu PS5 funguje zatiaľ len v softvérovej verzii 4.03 takže je možné, že Sony dieru v systéme opraví. Hackerom však jailbreak otvára prístup k skrytým nástrojom v nastaveniach, s ktorými bude jednoduchšie vytvoriť univerzálny crack na operačný systém konzoly, alebo crack na PS5 hry.

Samozrejme, je to nelegálne a cracknutím konzoly PS5 strácate záruku. Navyše, online služby sú deaktivované a užívateľov pri pokuse o online pripojenie môže čakať ban.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený