Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Prvý PS5 crack je vonku, jailbreak otvára pirátom nové možnosti

Podarilo sa vytvoriť prvý jailbreak na konzolu PlayStation 5.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PS5 Crack Jailbreak Download

Sony po mesiacoch nie veľmi pozitívnych správ bude musieť riešiť ďalšiu nepríjemnú vec. Konzolu PlayStation 5 sa totiž hackerom podarilo cracknúť, vytvorili prvý takzvaný jailbreak. Jailbreak PS5 v konzole odomyká množstvo nových nastavení a nástrojov, ku ktorým má prístup len Sony alebo vývojári hier.

Znamená to, že vďaka jailbreaku bude možné do PS5 nahrať upravený softvér, ktorý eventuálne spustí aj craknuté hry, alebo tituly, ktoré na PS5 zatiaľ nie sú. Napríklad emulované PS1, PS2 alebo PS3 hry. Hackeri budú môcť vytvoriť aj jedinečné užívateľské prostredie konzoly.

Jailbreak PS5 otvára doposiaľ skryté nástroje

Crack na konzolu PS5 funguje zatiaľ len v softvérovej verzii 4.03 takže je možné, že Sony dieru v systéme opraví. Hackerom však jailbreak otvára prístup k skrytým nástrojom v nastaveniach, s ktorými bude jednoduchšie vytvoriť univerzálny crack na operačný systém konzoly, alebo crack na PS5 hry.

Samozrejme, je to nelegálne a cracknutím konzoly PS5 strácate záruku. Navyše, online služby sú deaktivované a užívateľov pri pokuse o online pripojenie môže čakať ban.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry